Nometne "Mazais Namejs 2019" Vecbebros11.07.2019

graube.jpgNo 22. jūlija līdz 28. jūlijam Kokneses novada Bebru pagastā notiks Valsts aizsardzības un patriotisma fonda "Namejs" un biedrības "Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija" rīkotā nometne starptautisko militāro misiju veterānu bērniem "Mazais Namejs 2019". Nometnes laikā viņi iepazīs vecāku profesiju un karavīru ikdienu, skautu un gaidu darbību, kā arī veltīs laiku mūsu novada kultūrvēsturisko vietu apskatei.

5. jūlijā Kokneses novada domē viesojās fonda "Namejs" valdes priekšsēdētājs,  ģenerālleitnants Raimonds Graube un viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots. Tiekoties ar pašvaldības vadītāju Daini Vingri, viņi pārrunāja nometnes organizēšanas jautājumus, jo arī Kokneses novada pašvaldība sniegs savu atbalstu nometnes norisē.

2015. gada vasarā "Latvijas ģenerāļu klubs", kurā darbojas arī Gaidis Andrejs Zeibots, izveidoja Valsts aizsardzības un patriotisma fondu "Namejs". Fonda dibinātājus un biedrus vieno vēlme modināt un stiprināt sabiedrībā pašapziņu, kopības izjūtu un cieņu pret karavīriem, kas šo valsti ir sargājuši un sargā. Fonds mudina sabiedrību ziedot līdzekļus un novirza šo naudu karavīriem vai to ģimenēm, kam nepieciešams sociāls atbalsts. "Ja mūsu darbību salīdzinām ar piramīdu, tad pati smaile ir palīdzības sniegšana bojā gājušo karavīru tuviniekiem, otrā grupa ir veterāni, kuri piedalījušies starptautiskajās misijās Bosnijā un Hercegovinā, Irākā, Afganistānā, Āfrikā,  bet piramīdas pamats ir palīdzēt tiem, kas veidojuši Nacionālos bruņotos spēkus. Pagājušajā gadā pirmā nometne "Mazais Namejs" bērniem un jauniešiem notika Kuldīgā. Tās veiksmīgā norise apliecināja - iesāktais ir jāturpina. Nometnes mērķis ir sniegt karavīru bērniem iespēju aktīvi un jēgpilni pavadīt vasaras brīvlaiku, attīstīt savu pilsoniskumu un patriotismu, uzzināt par Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku ikdienu, iepazīt skautu un gaidu organizāciju. Nometni vadīs Agnija Jansone, Latvijas skautu un gaidu centrālās organizācijas valdes priekšsēdētāja," sarunā pastāstīja Raimonds Graube.

Nometnē piedalīsies līdz 100 bērniem un jauniešiem vecumā no 11 līdz 15 gadiem. Nedēļas garumā "Mazā Nameja" dalībniekiem naktsmītne būs Vecbebru tehnikuma kompleksa dienesta viesnīcas mājīgajās telpās, bet dienas paies radoši un aktīvi darbojoties, apmeklējot Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi, piedaloties izturības gājienā, nakts spēlēs un citās aktivitātēs. Daudzi no viņiem pirmo reizi ciemosies Likteņdārzā un Kokneses viduslaiku pilsdrupās, nometnes dalībniekus laipni uzņems Biškopības muzejā, tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā Bebros, kā arī ceļš aizvedīs uz Iršiem.

"Priecājāmies, ka nometnes "Mazais Namejs 2019" mājvieta būs mūsu novadā. Novēlam aizraujošiem notikumiem bagātu nedēļu," novēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Sarmīte Rode,

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top