Mūsu svētku nedēļa21.11.2019

Ir viens mēnesis gadā, kad Latvijas vārds izskan biežāk, sirsnīgāk, skanīgāk, patriotiskāk. Un tas ir novembris. Pērses sākumskolas pirmskolas grupiņās tas arī skanēja visas nedēļas garumā.

Pirmdien, 11.novembrī, par godu Lāčplēša dienai, ar lielu lepnumu sev pie krūtīm spraudām sarkanbaltsarkanās lentītes. Pieminot visus brīvības cīņu dalībniekus, iededzām svecītes. Kopīgi noskatījāmies filmas "Rīgas sargi" fragmentu par varonīgo Mārtiņu un viņa draugiem, Rīgu aizstāvot. Dienas gaitā apgleznojām stikla trauciņus, lai tajos degošajām svecītēm netraucētu vējš un kopīgi novietojām  tās Iršu pagasta centrā.

Otrdien, 12.novembrī, turpinājām iepazīties ar Latvijas simboliem- karogu, ģerboni, himnu. Krāsojām valsts kontūru, karodziņus, klausījāmies un dziedājām himnu.

Trešdien, 13. novembrī, ļoti gaidīta pie mums ieradās Ērgļu saieta nama tautas mūzikas kopa "Pulgosnieši". Tās vadītāja Vineta Dāve iepazīstināja mūs ar grupas dalībniekiem. Pastāstīja, kā radies viņu nosaukums. Izrādās, no Ērgļiem vistuvākā ezera! Ar saviem tautiskajiem tērpiem, mūzikas instrumentiem, nedzirdētām dziesmām ciemiņi mūs "ierāva" Mārtiņdienas godināšanā. Paši varējām līdzdarboties - dziedāt, iet rotaļās, rībināt, sist bungas, uzmanīgi klausīties un tad atbildēt uz jautājumiem. Vislielāko prieku sagādāja paaudžu darbošanās "darbnīcās". Bērni veidoja kartupeļu un niedru rotājumus, dzijas un salmu saulītes, kastaņu figūras. Neizpalika arī cienāšanās. Paldies pavārītēm Marinai un Dacei par garšīgajām siermaizītēm, pīrādziņiem un Sintijai par galda klāšanu! Paldies direktorei Santai par sarūpēto klinģeri!

Ceturtdiena, 14. novembris – visdarbīgākā un visgaršīgākā diena pirms svētkiem. Paši gatavojām cepumu un biezpiena kūku. Izdevās skaista ar savu sarkanbalto rotājumu.  Kāds prieks bērnu acīs un lepnums sirsniņās! Paldies vecākiem par sagādātajiem produktiem! Paldies auklītēm Mudītei un Vitai par palīdzēšanu kūkas tapšanas procesā! Atpūtušies noskatījāmies iepriekšējā gada  militārās parādes Rīgā video ierakstu. Bērniem ļoti patika stalto karavīru soļošana, helikopteri, lidmašīnas un bruņumašīnas.

Piektdiena, 15. novembris. Svētku diena skolā. Ar dziesmām un dejām, ko mācījāmies ar skolotājām Sandru un Madaru, piedalījāmies svinīgajā pasākumā "Par tevi, par mani, par Latviju!" Paldies skolotājai Vitai, kura bērniem bija iemācījusi skaistas divrindes par Latviju.  Kopā ar mums priecājās arī mūsu vecāki un vecvecāki. Vēl nobeigumā kopīgi nobaudījām paštaisīto svētku kūku.  Cik gan tā bija garšīga!

Paldies vecākiem par kopā pavadītajiem svētku mirkļiem! Šī nedēļa aizvadīta izzinot, kopā gatavojot, radot pacilātības sajūtu un prieku.

Latvija - tā ir mūsu valsts!

Sargāsim to un leposimies!

 Mudīte Kļaviņa,

Pērses sākumskolas

Pirmskolas grupiņas skolotāja

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top