Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Likteņdārzā top jauns, izglītojošs vides objekts

26.10.2020

ld_logo.jpgAizvadītajā nedēļā Likteņdārzā uzsākta jauna, izglītojoša vides objekta būvniecība, kas īpaši interesēs ģimenes ar bērniem un skolēnu ekskursiju dalībniekus. Tā būs lapene, kuru papildinās liepas un ozola koka fragmenti, dodot iespēju iepazīt šo koku izskatu, struktūru un atpazīstamākos elementus: zīles, liepu ziedus u.c. Liepozolu lapene atradīsies bērnu rotaļu laukumā līdzās automašīnu stāvlaukumam.

"Ozols un liepa latviešiem vienmēr bijuši ļoti īpaši koki. Ozols mums asociējas ar vīrišķību, diženumu, savukārt liepa – ar visu sievišķo. Izveidojot šo vides objektu, vēlējāmies bērniem dot iespēju iepazīt abu koku izskatu, izpētīt koksnes rakstu, pieskarties tam. Aptuveni trešdaļa Likteņdārza apmeklētāju ir bērni un jaunieši, kuri Likteņdārzā var uzzināt ne tikai par Latvijas vēsturi, bet arī mūsu unikālajām dabas bagātībām. Šobrīd Likteņdārzā aug ap 500 ozolu un 80 liepu, kuras stādījuši ziedotāji sev nozīmīgu cilvēku vai notikumu piemiņai," stāsta “Kokneses fonda” valdes priekšsēdētājs Jānis Karalis.

Kopējais Likteņdārzā iestādīto koku skaits pārsniedz 2500. To vidū, atbilstoši Likteņdārza koncepta izstrādātāja, japāņu ainavu arhitekta Šunmio Masuno projektam, ir gan lapu koki, gan skujkoki. Ozoli un liepas bija ļoti iecienīti jaunlaulāto vidū. Tā kā stādīt jaunus kociņus nu jau vairākus gadus nevaram piedāvāt, aicināsim jaunlaulātos uzkavēties Liepozolu lapenē un uzņemt kopīgas fotogrāfijas šajā zīmīgajā vietā, vēlot laimīgu un ilgu kopdzīvi. 

Paldies Kokneses novada pašvaldībai un Dainim Vingrim par ieceres atbalstīšanu, vēl pirms tā ieguva konkrētas aprises. Par idejas iedzīvināšanu noteiktā veidolā un liepas un ozola koku instalācijas ideju jāpateicas Aizkraukles Mākslas skolas radošajam kolektīvam, īpaši skolas direktorei Inesei Dembovskai. Savukārt instalācijas izveidošana uzticēta meistaram Jurim Cepurem.

Liepozolu lapenes tapšanu finansiāli atbalsta Latvijas valsts budžeta finansētā programma "Ģimenei draudzīga pašvaldība" atklāta projektu pieteikumu konkursa NVO un pašvaldībām "Ģimenei draudzīgs vides veidošana", kuru administrē Sabiedrības integrācijas fonds. Projektā piešķirtais finansējums ir 2266 eiro, kuram "Kokneses fonds" pievienos savu līdzfinansējumu vēl vismaz 500 eiro apmērā.

Informāciju sagatavoja:

Linda Galino

"Kokneses fonda" administratīvā direktore

 

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top