Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/lekcija_kas_ir_teatris
Drukas datums: 12:00:05 24.06.2019

Lekcija “Kas ir teātris?”10.10.2018

10. novembrī Kokneses vidusskolā lekciju vadīja Nacionālā teātra aktieri: Liene Sebre, Uldis Sniķers, Igors Šelegovskis, Ivars Kļavinskis. Lekcija bija izdevusies.

Bija interesanti skatīties, kā aktieri demonstrēja dažādas situācijas, ko viņi izmanto izrādēs. Man ļoti patika, kā Uldis dziedāja un spēlēja klavieres. Viņam ir laba balss, kas piesaistīja klausītāju uzmanību. Viņš dziedāja droši un tik pārliecinoši stāstīja fragmentu no Dostojevska darba, ka daudzi noticēja, ka stāsts ir no viņa dzīves. Bija interesanti, ka mākslinieki attēloja, kā uz skatuves skūpstījās pirms piecdesmit gadiem un kā tagad, un kā to dara mazi bērni. Nekad nebiju domājusi, ka es jebkad varētu satikt Ivaru Kļavinski.

Pēc šīs lekcijas es pārdomāšu savu nākotnes profesijas izvēli, es apsveru domu, ka nākotnē varētu būt aktrise.

Madara Luste, Bebru pamatskolas 8. klases skolniece

***

P.S.

Projekta “Skolas soma” ietvaros noklausītā lekcija “Kas ir teātris?” Bebru pamatskolas jauniešus ļoti iedvesmoja. 90% skolēnu savos pārspriedumos atzina, ka Nacionālā teātra aktieri bija pozitīvi, atraktīvi, moderni, jautri, smieklīgi, plastiski, ar skaistu balsi, labu dikciju, un tāpēc lekciju augstu novērtēja.

Mākslinieku izvēlētais lekcijas pasniegšanas stils 8. un 9. klases skolēnu auditoriju uzrunāja, lika novērtēt Kultūras akadēmijā sūrā darbā iegūto un aizdomāties arī par tādu profesiju esamību, kā izrādes režisors, gaismas mākslinieks, skaņu režisors, grimētājs. Ieguvums – ne tikai jauniešu izteiktā vēlme turpmāk sekot iepazīto aktieru profesionālajām gaitām, bet izdarīt korekcijas savā karjeras plānošanā. Divas skolnieces apsver iespēju kļūt par aktrisēm, divi zēni – par gaismas māksliniekiem un viens – par skaņu režisoru.

Kas ir teātris? Vieta, kur strādā talantīgi, pozitīvi, emocionāli cilvēki – citu cilvēku dzīvju tēlotāji. 

 Linda Šmite