Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/latvijas_un_lietuvas_jauniesi_davina_liktendarzam_koktelniecibas_darbus
Drukas datums: 02:42:32 26.09.2020

Latvijas un Lietuvas jaunieši dāvina Likteņdārzam koktēlniecības darbus10.05.2017

Piektdien, 12.maijā savu dāvanu Likteņdārzam un Latvijai tās simtgadē pasniegs koka mākslas un radošā vārda simpozija “Mani sirdsvārdi Latvijai” dalībnieki no Latvijas un Lietuvas profesionālās izglītības skolām. To studenti vienu no Likteņdārza atpūtas vietām papildinās ar mazajiem apmeklētājiem paredzētiem radoši izglītojošiem koka elementiem. Savukārt visus dārza viesus turpmāk priecēs simpozija dalībnieku kokā veidotā virziena norāde ar uzrakstu „Likteņdārzs”.

Dace Cine, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore: “Visi ikgadējā plenēra darbi jau kopš 2015. gada tiek veltīti Latvijas simtgades godināšanai: 2015.gadā dāvinājums Bērnu klīniskai slimnīcai Rīgā, 2016.gadā - O.Kalpaka piemiņas vietā "Airītēs". Šogad tēma ir latvju likteņgaitu piemiņai - dāvinājums Likteņdārzam.”

Koktēlniecības gadskārtējā plenērā “Mani sirdsvārdi Latvijai” piedalās profesionālās izglītības iestāžu kokapstrādes nozares studenti un skolotāji no Paņevežu profesionālās izglītības centra Lietuvā, Liepājas valsts tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Saldus tehnikuma, Jelgavas Amatu vidusskolas, Aizkraukles profesionālās vidusskolas, Garkalnes Mākslas vidusskolas, kā arī nozares skolotāju komanda "LVZK".

12.maijā Likteņdārzā tiks godināts arī Latvijas dižais literāts - Jānis Jaunsudrabiņš (šogad 140.jubileja) un valstvīrs Krišjānis Valdemārs (pagājušogad 190.jubileja), veidojot vienotu simpoziju “Es esmu Latvija”. Tiks lasīta rakstniekam J. Jaunsudrabiņam veltītā literāro un pētniecisko darbu konkursam iesniegtā Latvijas jauniešu daiļrade, kā arī notiks jaunlatviešu kustības aizsācējam K. Valdemāram veltītās grāmatas “ProPatria-III” (“Par Tēvzemi”) atvēršanas svētki.

Pasākumu kuplinās rakstniece Māra Svīre ar lasījumu par dzīvi Staburaga pasaulē un bijusī LR vēstniece Somijā un Igaunijā, rakstniece un tulkotāja Anna Žīgure, kura ar stāstu par savu dzimtu mudinās jauniešus aktīvāk iesaistīties Latvijas nākotnes veidošanā.

Plenēru, literārās jaunrades darbu valsts konkursu un simpoziju atbalsta Valsts Izglītības satura centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, UNESCO Latvija, Latvijas Kokrūpniecības federācija, nodibinājums „Kokneses fonds” un Garkalnes Mākslas vidusskola.

Valda Auziņa

Nodibinājuma „Kokneses fonds”

Valdes priekšsēdētāja