Latviešu spēka vietā augs Egila Levita un Vairas Vīķes-Freibergas stādītie ozoliņi10.07.2020

Sagaidot Kokneses fonda – Likteņdārza īstenotāja 15. gadskārtu, latviešu tautas spēka vietā šodien, 10. jūlijā, viesojās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga ar kungu Imantu Freibergu.

Augstos viesus sagaidīja Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja Sandra Kalniete, Kokneses novada pašvaldības vadītājs Dainis Vingris un Kokneses fonda pārstāvji. Latvijas Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā vasarā Likteņdārzā piedalījās Baltijas ceļa 30. gadskārtas atceres pasākumā, bet eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga pirmo reizi skatīja mūsu tautas kopīgi veidoto gaišo atceres dārzu.

Ozols ir mūsu tautas spēka un sīkstuma simbols. Likteņdārzs ir kļuvis bagātāks par diviem ozoliņiem - Amfiteātra labajā pusē, kur pašlaik zied jaunās liepas un kuplo ozoli, savus ozoliņus iestādīja Egils Levits un Vaira Vīķe Freiberga. Noteikti savu svētību kociņiem, kas reiz izaugs par dižiem ozoliem, deva arī šīs dienas lietus. No šī brīža Likteņdārzs var lepoties, ka te aug visu mūsu valsts neatkarības atjaunošanas laika prezidentu stādītie ozoli.

"Likteņdārzs nekad nebūs pilnībā pabeigts, tas vienmēr būs augošs un mainīgs," klātesošajiem sacīja Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja Sandra Kalniete. Par skaistu piemiņu no šīs tikšanās Kalnietes kundze viesiem uzdāvināja Latvijas Bankas izdoto Likteņdārza piemiņas monētu.

Vaira Vīķe-Freiberga izteica pārliecību, ka pasaulslavenā Japānas ainavu arhitekta Šunmjō Masuno projekts ir unikāls un iemieso mūsu tautas gara spēku, apvienojot izcilu arhitektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu. Šajā reizē Likteņdārzu apmeklēja arī Vairas Vīķes-Freibergas un Imanta Freiberga meita Indra, bet eksprezidente apsolīja, ka šo vietu noteikti parādīs saviem diviem mazdēliem un divām mazmeitām.

Likteņdārzā turpmāk augs ne tikai šodienas viesu iestādītie ozoli, bet Goda grāmatā paliks viņu vēlējumi – vēstījumi nākamībai. "Likteņkopība ir svarīga nācijas apziņas sastāvdaļa. Cilvēki, kas piedzīvojuši un pārdzīvojuši tos pašus likteņus, tos pašus – parasti traģiskus apstākļus, saliedējas nācijā. Likteņdārzs ir vieta, kas mums atgādina latviešu tautas likteni pagātnē, un dod mums spēku veidot to nākotnē. Tagad, brīvā valstī, savu likteni mēs veidojam paši! Paldies visiem, kas šo svētvietu ir ierīkojuši, to kopj un uztur!" – šos vārdus Likteņdārzam veltīja Valsts prezidents Egils Levits. 

Lai piepildās Vairas Vīķes-Freibergas – Latvijas Valsts prezidentes laikā no 1999. gada līdz 2007. gadam, vēlējums: "Atminēsimies mūsu priekšgājēju likteņus ar cieņu, pateicību un līdzjūtību! Novēlēsim mūsu pēcnācējiem nākotni, kas būtu skaista un laimīga!"

Likteņdārza veidotāji atgādina, ka ikviens uz dārzu atvestais laukakmens un stādītais koks ir ar simbolisku nozīmi kāda cilvēka vai dzimtas piemiņai. Pašreiz viens no nozīmīgākajiem posmiem Likteņdārza veidošanā ir Saieta nama pabeigšana.

 Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Anitas Šmites foto

  

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top