Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/laime_ir_tepat_a_upits
Drukas datums: 10:26:14 25.05.2020

Laime ir tepat. (A. Upīts)09.10.2017

Klāt Skolotāju diena. Kā to pavadīt? Šis jautājums Bebru pamatskolas skolotājiem katru gadu liek sarosīties, lai atrastu vietas un lietas, kas vēl svešas, jo ik gadu profesijas svētkos ir ceļots pa Latviju, lai iepazītu dabu un kolēģu darbu tuvākā un tālākā apkaimē. Tā kā visa sabiedrība ir kārtējās izglītības reformas  gaidās un tuvienē atrodas pilotskola, kura jau iedzīvina kompetenču pieejā balstītu mācību saturu, devāmies uz A. Upīša Skrīveru vidusskolu.

Skolas direktora Alda Rakstiņa pavadīti, iepazināmies ar labiekārtoto, estētiski noformēto un pozitīvas auras piestrāvoto vidusskolu. Pārsteigums ir viss, kā mūsu skolā nav. Katrs pārsteigums iedvesmo jauniem darbiem, jaunām idejām, un to bija daudz: skaisto gleznu galerija, kas audzina un noskaņo skolas gaiteņos esošos,  skolēnu radošo darbu daudzveidība, vitrīnas ar skolotāju jaunrades darbiem, sporta zāli apsildošās siltuma trases novietojums, zaļā klase skolas iekšpagalmā, skolas zvana melodija, direktora gaišais kabinets ar brīnišķīgo, augļus nesošo citronkoku. Emocionāli uzrunāja piemiņas vietas iekārtojums izcilajam fizikas skolotājam, mācību grāmatu autoram, skolas patriotam, Skrīveru novada kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājam Leonīdam Antonam.

Katrs no mums Skrīveru vidusskolā viesojās ar mērķi uzzināt ko vairāk par to, ko šodien apzīmē ar skolotāja  iziešanu ārpus savas komforta zonas. Direktors stāstīja par jēgpilnu mācību darbību, 3P metodi, par sadarbības metožu efektivizēšanu, pedagogu gatavību vadīt mācību priekšmetu apguvi angļu valodā, par to, kā pedagogu kolektīvs izvēlējies iet pretī jaunajam un nezināmajam, kā notiek pedagogu profesionālā pilnveide pirmdienu rītos. Mēs sajutām, ka direktors ir autoritāte, kuram piemīt stratēģiska plānotāja un kolektīva iedvesmotāja prasme, novērtējam viņa cilvēcisko faktoru.

Gandarījums par tiem Bebru pamatskolas absolventiem, kuri ar panākumiem mācījušies un vidējo izglītību ieguvuši A. Upīša Skrīveru vidusskolā. Viņu vidū arī vēstures skolotājs Edgars Bērziņš. Mūsu cieņa un apbrīns kolēģiem par prasmi ņemt dalību vairākos projektos viena mācību gada laikā. Šī ir skola, uz kuru pēc profesionālā padoma ir vēlēšanās nākt vēl. Bagāts ir nevis tas, kuram pieder, bet kuram ir, ko otram dot.

Andreja Upīša muzejs, Skrīveru mājas saldējums un Skrīveru Saldumi nelaida mūs prom no Skrīveriem. Taisnība dižajam skrīverietim Andrejam Upītim – laime ir tepat, tā nav jāmeklē svešumā, tā nav jāgaida ierodamies, bet jārīkojas pašam, kā Kokneses novada zemnieku saimniecības “Janavas” īpašniecei Antai Kučerei. Arī viņas dzīves spars, enerģija, pozitīvisms un sasniegtais ārstniecības augu audzēšanā un realizēšanā bija vērtīga dāvana mums svētkos. Laime patiešām ir tepat, tas ir, mūsos, kuri apbrīnojam, cienām citu paveikto un esam gatavi vienoties jauniem izaicinājumiem, jaunām pārmaiņām.

Linda Šmite,

Dz. Sniedzes foto