Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/laiks_doties_uz_motociklistu_vasaras_verienigako_pasakumu
Drukas datums: 12:41:16 17.11.2019

Laiks doties uz motociklistu vasaras vērienīgāko pasākumu! 08.07.2019

Esam nosvinējuši Kokneses novada svētkus, bet daudzi šīs vasaras grandiozie pasākumi vēl ir priekšā. Šo sestdien, 13. jūlijā, Krustpils brīvdabas estrādē notiks vasaras skaļākais un karstākais motokluba "Brīvības gari MC"  rīkotais moto un mūzikas pasākums "Moto Festivāls 2019". Organizētāju vidū ir arī motokluba biedri – koknesietis Aigars Zelčs un Jānis Krūmiņš no Bebriem.  

Ar daudzveidīgu pasākumu programmu šajā dienā motoklubs atzīmēs savu 20 gadu jubileju.  "Aicinām Kokneses novada iedzīvotājus apmeklēt festivālu, kurā lielisku atpūtu varēs baudīt ģimenes ar bērniem, ikviens, kurš vēlas ļauties aizraujošam piedzīvojumam! Moto orientēšanās, parādes brauciens, atrakcijas, konkursi, bērnu vizināšana, "Lazer tag sacensības, koncerts, salūts, nakts šovs – to visu piedāvāsim pasākuma apmeklētājiem mūsu motokluba dzimšanas dienas svinībās!" - teic Aigars Zelčs.

Festivāla programmas pirmais pasākums iesāksies pulksten 10 ar moto orientēšanos - šādu aktivitāti motoklubs "Brīvības gari MC" organizē trešo reizi pēc tam, kad tika secināts, ka dalībniekiem šī aktivitāte patīk un aizrauj. Aigars stāsta: "Ņemt dalību var jebkurš motocikla, mopēda, motorollera, kvadracikla īpašnieks. Jānoorganizē 2-6 cilvēku komanda, jāņem līdzi fotoaparāts vai viedtālrunis  ar fotografēšanas funkciju un kontrolpunktu medības varēs sākties. Pieteikties ir nepieciešams "Brīvības Garu" mājaslapā – www.mcbg.lv, kur atrodams arī sīkāks sacensību nolikums utt. Motoorientēšanās paredzēta laikā no pulksten 10 - 14, bet uzvarētāji tiks apbalvoti pulksten 20 uz lielās skatuves."

Pasākuma rīkotāji atzīst, ka neatņemama moto festivāla sastāvdaļa ir parādes brauciens pa pilsētu, kas ir interesants gan pašiem braucējiem, gan skatītājiem. Pulcēšanās parādes braucienam sāksies pulksten 14 "Virši – A" degvielas uzpildes stacijā Varoņu ielā 10, kur arī ir brauciena sākums, savukārt tā noslēgums paredzēts Krustpils saliņā. Festivāls ir īstā reize, kad varēs nofotografēties ar baikeriem, aprunāties ar viņiem par šo vīrišķīgo vaļasprieku.

Pasākuma dienas daļā paredzētas arī dažādas atrakcijas gan ar motocikliem, gan bez tiem. Mazākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja tikt izvizinātiem ar īstiem motocikliem. Viens no festivāla pārsteigumiem būs K9 suņu paraugdemonstrējumi.

Piesātinātajai dienas daļai sekos tikpat interesanta vakara daļa ar dažādu grupu koncertiem. Vakara koncertu iesāks interesanta un daudzsološa grupa no Jēkabpils "Arhīvs". Koncertu turpinās roka un klasiskās mūzikas apvienojums grupā no Lietuvas "The Voiceless, kuri izpilda dažādus populārus roka hītus. Pēc tam sekos hārdroka grupa "Bloody Heels", vieglākiem deju ritmiem priecēs apvienība "Rassell, Sabīne Berezina un Aivo Oskis" un kā vakara nagla pulksten 00:00 uzstāsies Latvijas roka leģendas – grupa "Opus Pro". Pēc leģendārās grupas uzstāšanās līdz rīta gaismai spēlēs DJ Balodis. Pasākuma kulminācija būs krāšņs salūts.

Festivāla ieejas maksa ir 10 eiro, bet lētāk biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties www.bezrindas.lv

Mūsu novadnieki ir pieredzējuši moto braucēji un jau piecus gadus ir motokluba "Brīvības gari MC" biedri. Jānis Krūmiņš saimnieko savā zemnieku saimniecībā "Lejas Vēži", veic deputāta pienākumus Kokneses novada pašvaldībā. Aigaram ikdienas darbs saistīts ar televīzijas iekārtu uzstādīšanu. Viņi ir draugi un domubiedri, tāpat kā pārējos motokluba "Brīvības gari MC" biedrus, abus vieno vēlēšanās savu brīvo laiku pavadīt jēgpilni un aktīvi. Zēnu gados radusies patika uz močiem Jānim un Aigaram ir kļuvusi par visnotaļ svarīgu dzīves daļu.

Jānim pirmās motocikla braukšanas prasmes ierādīja tēvs, nosaucot dēlam trīs motocikla apgūšanas soļus: stum, skrūvē, brauc! No sava pirmā moča Jānis ir ticis jau pie sava sestā spēkrata "Honda CBR". Aigara bērnība pagāja laukos Balvu pusē. "Mans pirmais braucamrīks bija tēva motocikls "Minska", ar kuru gribēju braukt, kad vēl bija grūti aizsniegt motocikla stūri," stāsta koknesietis.

"Brīvības garu MC" mājaslapā teikts, ka par kluba biedru vai kandidātu var kļūt jebkurš motobraucējs, kas ir ieinteresēts un gatavs ar savu darbību un līdzekļiem ietekmēt kluba mērķu un uzdevumu sasniegšanu, atzīst un ievēro Kluba Statūtus. Topošajam kluba biedram ir jāiesniedz rakstveida pieteikums Kluba valdē un aizpildīta Kluba pieteikuma anketa, kurai jāpievieno kluba biedra rekomendācija. Vispirms tiek piešķirts biedra kandidāta statuss, un tikai pēc laika, parādot sevi no vislabākās puses, moto braucēju apstiprina par kluba biedru. Aigars šo procesu raksturo īsi: "Viņam vienkārši ir jābūt lāga čalim, jāspēj pielāgoties komandai. Meitenes mēs klubā neuzņemam, bet mūsu sievas vai draudzenes piedalās kluba rīkotajos pasākumos."

Šopavasar, Sama modināšanas svētkos, Aigars ar sievu Sanitu svētku svinētājiem prezentēja motoklubu "Brīvības gari MC", izrādot gan baiku, gan izgatavotos krekliņus ar kluba simboliku, kas uzreiz piesaista uzmanību un rada interesi uzzināt par kluba aktivitātēm. Īstenu moto braucēju var atpazīt pēc ekipējuma: ķiveres, zābakiem, ādas jakas un biksēm. "Baikerim būt nav lēts prieks, bet pakāpeniski visu sagādāt ir iespējams," atzīst Aigars.

Klubam ir savs prezidents un viceprezidents. Arī Jānim un Aigaram ir savi amati. Jānis ir ceļa kapteinis, kas nozīmē, ka tieši viņam ir uzticēts veidot brauciena maršrutus, bet Aigars ir atbildīgs par kluba finansēm.

Motoklubs šogad  svin savu 20. gadskārtu, bet moto festivāls notiks desmito reizi, jo tiek rīkots ik pēc diviem gadiem un prasa lielu sagatavošanās darbu. Festivāls ir vērienīgākais pasākums šajā vasarā, bet gandrīz katra nedēļas nogale motobraucējiem ir aizņemta ar kādu interesantu aktivitāti. "Latvijā ir vairāki moto klubi, mēs savstarpēji sadarbojamies, organizējam kopīgus tusiņus. Tās nav sacensības, bet patīkama kopā būšana. Mums ir arī sava kluba māja, kurā uzņemam viesus un organizējam dažādus pasākumus. Ikdienā mums katram ir sava nodarbošanās. Mūsu vidū ir dažādu profesiju pārstāvji. Darbošanās klubā veido arī raksturu un garīgo izaugsmi, jo laiks aizrit interesantās sarunās, kas liek pārdomāt, ko savā dzīvē mēs katrs varētu mainīt vai uzlabot," stāsta Aigars.

Gadu gaitā ir izveidojusies draudzība ar motoklubiem Lietuvā un Polijā. Nevar saskaitīt, cik jūdžu ar baikiem šajos gados nobraukts, ceļojot pa Latviju un ārzemēm, bet vissvarīgākās ir gūtās emocijas un neaizmirstamie ceļojumu iespaidi. Jānis un Aigars ar pārliecību teic, ka ceļot ar baiku ir daudz aizraujošāk, nekā vadot auto stūri. Tā vislabāk var sajust gan sauli, gan vēju. Par gadskārtēju notikumu viņiem ir kļuvis brauciens uz Ventspili, starptautisko motobraucēju saietu "Kurland Bike Meet".

Savukārt visiem motokluba biedriem ar ģimenēm ir izveidojusies tradīcija satikties 25. decembrī Ziemassvētku skrējienā ap Radžu ūdenskrātuvi. Pēc tam seko kopīga karstvīna baudīšana pie ugunskura turpat ūdenskrātuves tuvumā. "Ikviens arī šajā pasākumā ir aicināts mums piebiedroties,” teic Aigars.

Motokluba "Brīvības gari MC" notikumiem var sekot līdzi mājaslapā www.mcbg.lv  un feisbuka lapā.

Vasaras vidū, 13. jūlijā, būsiet gaidīti šīs vasaras skaļākajā un karstākajā moto un mūzikas pasākumā "Moto Festivāls 2019"!

 Sarmīte Rode

Foto no Aigara Zelča personiskā arhīva