Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Labo darbu nedēļā paveikts daudz

12.10.2020

img_20201011_wa0095.jpgLabdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau divpadsmito gadu organizē akciju "Labo darbu nedēļa", kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums, tikai brīvais laiks un darbs, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots. Šogad šī akcija norisinājās no 5.līdz 11.oktobrim. Arī mēs, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni un pieaugušie, kā arī bērnu vecāki, nolēmām aktīvi piedalīties.

Pirmo labo darbu  paveicām oktobra pirmajā dienā, kad sarūpējām pārsteigumu ĢAC "Dzeguzīte" iemītniekiem Starptautiskajā senioru dienā. Nākošais darbiņš - lapu grābšana rotaļlaukumā līdzās pansijai. Vējš gan draiskojās un lapas rāva no kokiem, ik pa mirklim arī lapu kaudzi papurinot, tomēr mazie talcinieki aktīvi turpināja un pabeidza iesākto. Ne velti saka, ka "mazs cinītis gāž lielu vezumu".

Tā kā oktobris ir arī ābolu sulu spiešanas mēnesis, tad nolēmām sameklēt bagātākās ābeles pagastā un sulīgos augļus salasīt, lai vēlāk tos pārstrādātu un mielotos ar gardo rudens dzērienu - sulu.

Rosinājām bērnus padomāt par to, kam tad vēl mēs varētu palīdzēt un ko iepriecināt. Izrādās, ka atjautīgie ķipari nebija aizmirsuši, ka arī mūsu mazie draugi - dzīvnieciņi vēlas būt iepriecināti. Šogad rudens tirdziņi skolās nenotiek, līdz ar to izpaliek pirkšanas un pārdošanas prieks. Neraugoties uz to, pateicoties vecāku atbalstam, tika sarūpēti gardumi kaķiem, kurus nogādāsim mūsu draugiem Aizkrauklē, "Felidā".

Izskanēja variants, ka varētu palīdzēt arī zaķiem, tāpēc ilgi nedomājot un zinot, ka "Miķelītis bagāts vīrs, daudz tu vedi vezumā. Bietes, kāļus, burkāniņus, kartupeļus, sīpoliņus", rudens cienasts tika sarūpēts un pārsteigums sagatavots Tīršķirnes trušu un putnu apskates saimniecībai "Karlīnas" Vietalvas pagastā.

Šajā nedēļā īpaši uzrunājām arī līdzcilvēkus, asins donorus, ziedot vērtīgāko-dzīvības sulu - asinis. Iespējams, ka tikai tad, kad palīdzība nepieciešama mums tuvam vai pazīstamam cilvēkam, mēs saprotam un apzināmies, ka VADC asins krājumos asinis var trūkt un jācenšas veicināt jaunu cilvēku iesaisti asinsdonoru kustībā.

"Labo darbu nedēļa" ir lieliska iespēja gan maziem, gan lieliem mācīt un ar praktiskiem piemēriem rādīt, ka darīt labu otram un sabiedrībai, tā ir norma un tam jābūt pašsaprotamam.

Paldies vecākiem par atsaucību un līdzdarbošanos mūsu aktivitātēs! Darīsim kopā un paveiksim vairāk labu darbu!

 Daiga Andersone, skolotāja
 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top