Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/kopa_nakotnes_mezam
Drukas datums: 17:48:03 05.06.2020

Kopā nākotnes mežam!24.05.2013

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projekts „Latvijas iedzīvotāji kopā nākotnes mežam” ieguvis Meža attīstības fonda finansiālu atbalstu, lai veiksmīgi turpinātos tradīcija ik gadu Meža dienās padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem, labiekārtotām atpūtas vietām, kā arī radot jaunas aktīva dzīvesveida veicinošās mazās arhitektūras formas. Arī Kokneses novada dome ir Latvijas pašvaldību vidū, kas iesaistījusies šajā projektā un Meža dienu aktivitātēs. Bebru pagasta pārvalde LPS iesniedza projekta pieteikumu ar mērķi pilnveidot Vecbebros atpūtas vietu „Mežaparks”.

6. jūnijā pulksten 16 Bebros pasākumā „Meža dienas 2013” pagasta pārvaldes darbinieki stādīs kokus pļaviņā pirms Mežaparka estrādes, lai ar tiem turpinātu esošo mežaudzi, kas aptver estrādes zaļo zonu. Laipni aicināti piedalīties arī Kokneses novada domes darbinieki un deputāti, Bebru pagasta iestāžu pārstāvji, Iršu pagasta pārvaldes pārstāvji un Bebru pagasta izglītības iestādes.

Atpūtas vieta „Mežaparks” Vecbebros ir kļuvusi par iedzīvotāju iemīļotu atpūtas pasākumu vietu vasaras sezonā un slēpošanas trasi ziemā. 2005. gadā Mežaparkā atklāja brīvdabas estrādi un izveidoja gājēju celiņu. Ar LPS projekta atbalstu teritorija pa kuru pasākumu apmeklētāji dodas uz brīvdabas estrādi, kļūs par skaistu un zaļojošu kociņu jaunaudzi. Šobrīd šī vieta rada nepievilcīgu ainavu, jo tajā esošā augu valsts nav dekoratīva un pateicīga appļaušanai, tā ir parka ziemeļu puse, kuru nevar izmantot kultūraugu audzēšanai.

Kociņu stādīšana būs audzinošs pasākums mūsu jaunajai paaudzei un sniegs prieku ikvienam, kurš palīdzēs tapt zaļākam un sakoptākam Bebru pagastam!

Kokneses Novada Vēstis