Koknesiete Asnate iegūst kroni Talantīgo Meiteņu festivālā 201213.08.2012

Jau vairākkārt esam vēstījuši par talantīgo, jauno koknesieti Asnati Višķeri, kura ar savu flautas spēli iepriecina gan koknesiešu, gan piedalās dažādos radošos pasākumos un konkursos. Arī šī vasara Asnatei bija ļoti saplānota, darbīga un emocījām bagāta. Par aizvadīto vasaru stāsta Asnates mamma Ingrīda: "Pēc skolas beigām Asnatei vajadzēja gatavoties Talantīgo Meiteņu festivāla 2012 pusfinālam, pirms kura bija jāaizsūta savs sacerējums par tēmu, kādu filmu tu uzņemtu, ja būtu režisore. Mēs nolēmām, ka tā varētu būt filma par Koknesi, jo te ir tik daudz skaistu un vēsturisku vietu! Un, protams, filma būtu muzikāla! Jācer, ka kādreiz šo ideju mēs varētu arī piepildīt! No visas Latvijas pusfinālā tika 21 meitene, bet, atrādot savu priekšnesumu un izturot interviju, uzaicinājumu uz finālu saņēma 11 meitenes. Asnate dziedāja dziesmu "Manas mīļākās lietas" un spēlēja flautu. Fināls notika 5.augustā Spīķeru koncertzālē kopā ar konkursu Vecmāmiņa 2012!

Žūrija bija nopietna - 20 visdažādāko nozaru pārstāvji. Bija jāmāk defilē, pastāstīt par sevi, jāatklāj sevi fotokolāžā. Viss pasākums ilga 12 stundas, bet laiks paskrēja nemanot! Protams, īpašs prieks bija tad, kad Asnate kļuva par kronētu princesi, žurnāla Avene, Evitas Peroni un rotu mākslinieces Lauras Jančevskas simpātiju. Kronītis ir speciāli pasūtīts Itālijā. To Asnatei uzlika viena no Zaļkalniņu dziedošās ģimenes meitenēm, kura arī savulaik piedalījusies šajā konkursā. Liels paldies par padomiem un atbalstu skolotājai Leldei Kamzolei-Gagainei, Anitai un Jānim Ostrovskiem. Paldies arī mazajai Danai par izturību!

Nedēļu Asnate pavadīja Mārcienas muižā, piedaloties Latvijas Talantu vasaras projektā „Satikšanās mūzikā”, kura patrons ir Uldis Marhilevičs. Visas nodarbības bija ļoti blīvi saplānotas, jo nedēļas nogalē bija vērienīgs kopkoncerts, kurā spēlēja grupa REMIX, piedaloties Antrai Stafeckai, Veronikai Plotņikovai, Ivo Fominam.Tas bija liels gods muzicēt kopā ar tādām personībām! Bērnus mācīja Ginta Krievkalne, Madara Celma, Ginta Vikmane, Edgars Kramiņš. Asnatei ļoti patika strādāt pie horeogrāfes Lienes Gravas. Interesantu meistarklasi sniedza arī slavenie Keksi.

Savukārt, vēl nedēļa no vasaras tika veltīta nopietnai flautas spēlei, jo bija iespēja piedalīties 3.Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklasēs. Šogad Salacgrīva viesmīlīgi uzņēma 84 bērnus no Latvijas un ārzemēm. No Kokneses vēl piedalījās arī saksofonists Reinis. 11 flautistes mācīja talantīga flautiste Ilona Meija. Bija iespēja spēlēt grupās, duetos. Ļoti interesants bija improvizācijas skaņdarbs flautām un saksofoniem, kuru vadīja Kārlis Vanags. Bērnu koncerts ilga 4 stundas! Mums prieks, ka skolotāji ļoti augstu novērtēja mūsu bērnus. Bija iespēja apmeklēt daudzos festivāla koncertus. Bērni šķīrās ar asarām acīs un norunu, ka nākamgad noteikti atkal tiksies!

Vasara tuvojas beigām, iegūts ir ļoti daudz - jauni iespaidi, draugi, skolotāji, kuri vienmēr gatavi dot padomu un milzīga pieredzes bagāža! Tās ir lietas, kuras atņemt nevar neviens!

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top