Koknesiešiem godalgas Baltijas autokrosa kausā25.09.2017

Aizvadītās brīvdienas, 23. un 24. septembri, Latvijas autokrosa sportisti veltīja Baltijas autokrosa kausa cīņām Marijampolē, Lietuvā. Uz sacensībām devās arī SB KOKNESIS komanda, kuru šoreiz pārstāvēja divi braucēji divās klasēs: VAZ Klasika - Edgars Elsts un Mini bagijos - Markuss Ūtēns.  Spraigās cīņas kopsummā noslēdzās ar mājinieku uzvarām, taču augstus sasniegumus guva arī koknesieši un vairāki Latvijas komandas sportisti.

Mini bagiju klasē sestdien notika Lietuvas čempionāta sacīkste, bet svētdien sekoja posms, kas tika vērtēts kā Baltijas kausa izcīņas pasākums. Sestdienas vakarā pjedestāla trešo pakāpienu ieņēma Markuss Ūtēns un koknesieši gavilēja par Markusa lielisko sniegumu – iegūto trešo vietu un kausu Lietuvas čempionātā, bet svētdien sacensības noslēdza ar ceturto vietu Baltijas kausa izcīņā.

VAZ klasē augstvērtīgu panākumu guva koknesietis Edgars Elsts, kāpjot uz pjedestāla otrā pakāpiena un mājās pārvedot kausu, medaļu un diplomu par izcīnīto otro vietu Baltijas autokrosa kausā.

Pēc aizvadītajām sacensībām Edgars teic: “Lietuvieši pauda pateicību un gandarījumu par Latvijas sportistu dalību sacensībās. Konkurence bija sīva, jo VAZ klases dalībnieki bijām ļoti līdzvērtīgi braucēji. Laika kontrolē uzrādīju labāko rezultātu, apsteidzot trīs lietuviešu konkurentus. Dienas laikā braucienus aizvadīju stabili, taču aizraujoša sacensība izvērtās finālbraucienā. Pirmajos apļos zaudēju daudz laika, no līdera Pilipāviča atpaliekot gandrīz par pusi apļa. Taču favorīts iedzīvojās tehnikas problēmās un palika lēns, turot aiz sevis lietuviešus Donatu Krasausku un vēlāk arī Andrjusu Kubiļus. Tas ļāva pietuvoties priekšā braucošajiem. Krasausks, tiekot garām Pilipavičam, devās pēc uzvaras, bet Kubiļus aiz lēnā Pilipāviča nosprūda tik neveiksmīgi, ka pa līkuma ārmalu izdevās apsteigt uzreiz abus konkurentus, nonākot otrajā vietā. Sportiskais niknums bija pietiekams pat līdera noķeršanai, taču uzbrukumiem, diemžēl, laika nepietika.”

SB KOKNESIS autokrosa komanda jūsmo par gūtajiem starptautiskajiem panākumiem un izsaka pateicību visiem atbalstītājiem, sponsoriem un līdzjutējiem.

2017. gada sezonas izskaņā gūti teicami panākumi. Vēlam veiksmi un tikpat spožus panākumus arī nākošajās sacensībās!

Informāciju sagatavoja:

Anita Šmite,

Kokneses novada dome

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top