faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Koknesieši starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2019"04.02.2019

"Kokneses novadā tūrisma nozarei ir nākotne! Kokneses tūrisma informācijas centrs aizvadītā gada veikumu no 1. līdz 3. februārim prezentēja 26. starptautiskajā tūrisma izstādē – gadatirgū "Balttour 2019" Ķīpsalā, rosinot ceļotājus savos maršrutos iekļaut mūsu novadu, kur senatnes mantojums un senās Hanzas vārds tiek atklāts mūsdienīgā skatījumā.

Vērienīgajā tūrisma izstādē vairāk nekā 850 dalībnieku piedāvāja izdevīgākos ceļojumus un atpūtas galamērķus Latvijā un visā pasaulē. Vienuviet bija visplašākā izvēle, īpaši piedāvājumi un  lieliska atmosfēra! "Balttour 2019" dalībnieku vidū bija tūrisma uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Čehijas, Turcijas, Slovākijas, Taizemes, Ungārijas, Polijas, Itālijas, Portugāles, Kipras, Kubas un daudzām citām valstīm. "Balttour" hallē "Atklāj pasauli!" ikviens varēja uzzināt par jaunākajiem tūrisma objektiem, izveidot savus maršrutus un gūt vērtīgus padomus veiksmīgākai ceļošanai.

Ar Kokneses novada tūrisma piedāvājumu izstādes apmeklētāji varēja iepazīties divos stendos: Zemgales Plānošanas reģiona stendā – vienā pudurī kopā ar Aizkraukles, Pļaviņu un Skrīveru novadiem, un kā krāšņa pērle Kokneses novads izcēlās savā jaunajā stendā, kurš tika izgatavots ar pārrobežu projekta atbalstu. Tā noformēšanai izmantotas Aināra Brieža un Ingus Pugačova fotogrāfijas, kas atklāj atpūtas iespējas mūsu novadā. Gribas sacīt, ka krāšņais stends pats par sevi bija vislabākā reklāma tūristiem, jo šajā foto vēstījumā aicina doties pa Kokneses dabas taku, sajust Kokneses viduslaiku pilsdrupu valdzinājumu, izbaudīt pastaigu  Likteņdārzā.

Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris par izstādes apmeklējumu teic: "Kokneses novads sevi parādīja vislabākajā veidā. Paldies par paveikto ideju bagātajām un radošajām Kokneses tūrisma informācija centra speciālistēm, kā arī pašvaldības paldies par atbalstu mūsu novada darbīgajiem uzņēmējiem! Gaidīsim jauno tūrisma sezonu, kas būs acīmredzams šīs izstādes rezultāts."

Kokneses tūrisma informācijas centrs ceļot prieka baudītājiem piedāvāja vairākus jaunus sagatavotus izdevumus par atpūtas un tūrisma iespējām mūsu pusē. Jaunieši atzinīgi novērtēja Kokneses novada tūrisma karti, kas tagad papildināta ar "Overly" lietotni, kas sniedz informāciju par tūrisma piedāvājumiem novadā un iespēju noskatīties video "Koknese – Hanzas pilsēta". Brošūra izdota četrās valodās.

Pagājušajā gadā klajā nākusi arī jaunā Vidusdaugavas karte, kurā Kokneses, Pļaviņu, Skrīveru un Aizkraukles novadi draudzīgi apvienojušies vienā veselumā ar daudzpusīgu tūrisma informāciju.

Iepazīstinot ar bukletiem par Kokneses dabas taku, Kokneses viduslaiku pilsdrupām un šī gada pasākumu plānu, tūrisma speciālistes Lauma Āre, Santa Midere, Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite visus interesentus informēja par jaunumiem, ar ko Koknese pārsteigs tūristus šajā sezonā – dodoties pastaigā pa Kokneses parku, varēs apskatīt Pērses ūdenskrituma prototipu – simbolisku piemiņas zīmi zudušajam skaistumam. Savukārt viduslaiku pilsdrupās pavasarī būs iespējami audiogida pakalpojumi sešās valodās, kas ļaus tūristiem iepazīt pilsdrupu vēsturi.

Plašu interesi apmeklētāju vidū radīja Kokneses tūrisma informācijas centra vēl viens jaunums – izveidotās spēles lieliem un maziem tūristiem, kuras varēs spēlēt pilsdrupu teritorijā, bet šajā reizē tās sajūsmināja Kokneses stendā. Ar lielu aizrautību tika izspēlēta Kokneses – Hanzas pilsētas spēle, kas ļoti atgādina populāro galda spēli "Cirks", tikai šajā gadījumā spēlētājus ceļā gaida Koknesē atrodami tūrisma objekti un fotogrāfijās tverti svētku fragmenti. Apķērību vajadzēja, lai saliktu viduslaiku pilsdrupu attēlu kubu puzli un Koknesē ražotās produkcijas domino. Savukārt tie, kuri uzlika virtuālās brilles, uzreiz nokļuva iemīļotākajās Kokneses novada tūrisma vietās. Izstādes pirmajā dienā gide Spodra Briede aicināja uz radošu darbošanos – iemācīties rakstīt ar tinti un uzrakstīto atklātnīti ar kādu Kokneses skatu nosūtīt īpašajā Kokneses aploksnē.

Kokneses tūrisma informācijas centrs piedāvāja arī Likteņdārza šī gada pasākuma plānu un informācijas materiālus. Daudzi vecākās paaudzes cilvēki veltīja atzinīgus vārdus Likteņdārzam un solīja, ka atkal turp dosies šajā vasarā, bet vairums jauniešu pirmo reizi uzzināja par unikālo dārzu uz salas Daugavā. Cerēsim, ka arī viņus ceļš atvedīs uz Koknesi.

Izstādes otrajā dienā notika krāšņa pašvaldību un redzamāko tūrisma objektu talismanu teatralizēta parāde. Tās laikā apmeklētāji varēja sastapt Jelgavas simbolu – alni, kas šogad iecelts Latvijas gada dzīvnieka godā, Rundāles novada lepnumu – draisko lauvēnu, no Skrīveriem atbraukušo Andreja Upīša literāro tēlu – Laimes lāci, Jēkabpils ģerbonī attēloto pilsētas simbolu – lūsi, mūsdienu Dobeli raksturojošo sniegavīru, no Jelgavas novada Lielplatones muižas ieradušos vešerieni, kā arī vairāku citu Zemgales muižu pilskungus un dāmas rekonstruētos tērpos. Arī mums ir savs talismans – Daugavas dzelmē mītošais sams, kurš lieliski iejutās šajā parādē un, cienīgi grozīdams ūsas, aicināja uz Sama modināšanas svētkiem Koknesē 18. maijā.

Pie Kokneses stenda labprāt pulcējās arī tie, kas vēlējās piedalīties viktorīnā par tūrisma plašajām iespējām Kokneses novadā. Labāko atbilžu autorus iepriecināja pārsteiguma balviņas.

Katrā izstādes dienā apmeklētāji varēja iepazīties arī ar mūsu novada darbīgajiem uzņēmējiem. Paldies par piedalīšanos izstādē Antai Kučerei no bioloģiskās zemnieku saimniecības "Janavas", SIA "Kāpiņa" īpašniecei Inesei Kāpiņai, Radošās mājas saimniecēm un brīvdienu piestātnei "Pērsejas". Daudzi no izstādes atgriezās mājup ar tējzālītēm no "Janavu" pļavām vai toniku skaistuma vairošanai, līdzi paņemot arī Antas Kučeres veselīga dzīvesveida receptes, vēl citi priecājās par iegūto prasmi ādas apstrādes darbnīcā, pagatavojot atslēgu piekariņus un ieklausoties Ineses Kāpiņas stāstījumā par amatu centra "Mazā kāpa" darbību. Trešajā dienā Kokneses stendā apmeklētāji nevarēja paiet garām Radošās mājas čaklo saimnieču līdzi atvestajiem gardajiem pīrādziņiem un smaržīgajām kanēļmaizītēm. Latviskās dzīvesziņas zinātājas, aicinot ciemos uz Radošo māju, nākamajiem Kokneses viesiem gan izzīlēja nākotni, gan iemācīja pagatavot oriģinālas rokassprādzes un glezniņas, izmantojot savdabīgu tehnoloģiju - krāsu krītiņus un karstu gludekli.

Visas trīs izstādes dienas Kokneses stendā līdzās Kokneses tūrisma informācijas centram darbojās brīvdienu piestātne "Pērsejas" un biedrības "Pērses krasts" pārstāvji, stāstot par atpūtas iespējām divu upju krastos. Sadarbībā ar SIA "Mikrokods" biedrība "Pērses krasts" ir īstenojusi projektu par Pērses gravas izpēti. Izstādes apmeklētāji varēja doties virtuālā pastaigā, aplūkojot interaktīvo informācijas stendu "Koknese – Daugavas senleja un Pērses grava 20. gs. 30. gadi", kā arī uzdot interesējošus jautājumus virtuālās pastaigas izveidotājiem Intam Luksam un Oto Luksam.

"Balttour 2019" izstādes organizētāji Zemgales Plānošanas reģionam piešķīra diplomu par visplašāk pārstāvēto stendu klāstu, kur savu ieguldījumu ir devusi arī Kokneses novada pašvaldība.

Vērtējot trīs notikumiem bagātās dienas, Kokneses novada domes Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite teic: "Kokneses novada pašvaldība vienmēr ir veicinājusi tūrisma nozares attīstību, mēs turpinām pašvaldības aģentūras  „Kokneses tūrisma centrs” daudzu gadu garumā ieguldīto darbu tūrisma piedāvājumu popularizēšanā un meklējam jaunas iespējas Kokneses novada atpazīstamības tēla veidošanā. Visvairāk apmeklētājus interesēja šī gada pasākumu plāns un atpūtas iespējas ģimenēm ar bērniem. Nozīmīgs ieguvums šajā izstādē bija iespēja mūsu novadu prezentēt atsevišķā Kokneses stendā, tā daudzveidīgāk atklājot radošo ideju īstenojumu. Ar lepnumu varam sacīt, ka bijām krāšņi un pamanāmi! Priecājamies, ka mūsu novadā ir lieliski un atsaucīgi uzņēmēji, kuriem ir svarīga tūrisma jomas izaugsme. Pateicamies brīvdienu piestātnei "Pērsejas" par līdzfinansējumu Kokneses stenda izvietošanai izstādē. Lai jaunā tūrisma sezona ir tikpat veiksmīga un krāsaina kā aizvadītās dienas "Balltour 2019" izstādē!"

Sarmīte Rode

Kokneses tūrisma informācijas centra foto

 

 

 

 

 

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top