Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Koknesieši ievij savus rakstus Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku stāstā

21.07.2021

20210716_105543.jpgLatvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākā bērnu un jauniešu dziesmu un deju tradīcija Latvijā. Šīs tradīcijas kodols ir jaunās paaudzes vēlme daudzveidīgi mākslinieciski izpausties. Tā aizsākās 1960. gada 23. jūnijā Rīgā, kad notika pirmie Svētki.

2020. gada vasarā bija plānoti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kuri pulcētu tūkstošiem dziedātāju, dejotāju un dalībnieku no citiem mākslinieciskajiem kolektīviem Latvijā un diasporām, tomēr gatavošanos un norisi klātienē pārtrauca visiem zināmi – epidemioloģiskie ierobežojumi un norises.

Mūsu Kokneses novada skolu jaunieši un pedagogi ar lielu atbildību, enerģiju, prieku arī iekļāvās svētku sagatavošanā. Pavisam tie bija seši radoši kolektīvi, kuri cerībā, ka svētki notiks šajā 2021. gada vasarā,  turpināja sekot norisēm un grūtajā, attālināto mācību laikā dziedāja, dejoja, filmējās, muzicēja.

12. jūlijā sākās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #DziediUnDejo2021 pirmais notikums "Saulesvija", kurš no tradicionāla klātienes notikuma - svētku dalībnieku gājiena Rīgā, laikmeta nosacījumu vadīts tas aizvijās daudz garāku ceļu pa Latviju līdzīgi kā pats Svētku tapšanas stāsts.

Pirmajā nedēļā "Saulesvijas" īpašais svētku auto pabija Kurzemes un Zemgales novados un arī mūsu pusē - Skrīveros, Aizkrauklē, Pļaviņās! Mēs, koknesieši, pulcējāmies Aizkraukles "Kalna Ziedu" muzeja pagalmā, tajā "Saulesvijas" auto sagaidīja Kokneses mūzikas skolas koris ar vadītāju Leldi Kamzoli- Gagaini un folkloras kopas "Tīne" dalībnieki ar vadītāju Ingunu Žogotu. Šajā vietā dalībnieki saņēma Svētku suvenīrus un pateicības, arī pārējiem 36 audzēkņiem un kolektīviem, kuri nebija klātienē. Notikuma dalībnieki speciāli gatavojās filmēšanai un skanīgi, atbildīgi papildināja pasākumā iecerētā scenārija norises.

 Dažādi pasākumi vēl turpināsies rudenī un viens no tādiem būs I. Gaiša Kokneses vidusskolas Dizaina studijas audzēkņu dalība tērpu kolekcijas demonstrējumu video ierakstā "Radi rotājot" - vadītāja Gita Tenisa.

Paldies Kokneses pamatskolas attīstības centra 1.- 4. klašu dejotājiem un vadītājai Intai Balodei, par gatavošanos projektam "Roku rokā dziesmu rotā". Kolektīvs ir aizvadījis jautrus un atraktīvus notikumus gan dejojot koncertos, gan filmējoties, nav izpalikušas arī pateicības un dāvanas.

Liels audzēkņu skaits, pavisam 42, sevi pieteica uz svētkiem no I. Gaiša Kokneses vidusskolas 9.-12. klašu jauktā kora. Šajos gados to ieinteresēti ir pārstāvējuši daudzi, nu jau, mūsu skolas absolventi. Paldies skolotājai Initai Asarītei!

Paldies I. Gaiša Kokneses vidusskolas dejotāju vadītājai Laimai Antonevičai

LIELS PALDIES visiem, visiem Kokneses novada skolu audzēkņiem un viņu vadītājām, VECĀKIEM un skolu direktoriem par atbalstu, atsaucību un ieinteresētību XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumu organizēšanā!

 Sandra Māliņa,

Svētku koordinatore Kokneses novadā 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top