Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses novads izrotāts Lieldienām

01.04.2021

20210326_110639.jpgGaidot Lieldienas, Kokneses novada katrā pagastā jau ieradušies pavasara gaišāko svētku vēstneši. Vienu reizi gadā omulīgie garauši kļūst par Lieldienu prieka nesējiem maziem un lieliem. Kamēr vēl trūkst spirgtā zaļuma dabā, uzziedējušas krāsainas olas un puķes, aicinot pasmaidīt un apjaust - svētki ir klāt!

Tieši šajā Lieldienu gaidīšanas laikā Koknesē redzami jauni svētku karogi, kuros attēlots mūsu lepnums – Kokneses viduslaiku pilsdrupas. Kokneses pagasta komunālās nodaļas vadītāja Benita Peciņa stāsta, ka tā bijusi apzināta izvēle – ar svētku karogiem popularizēt Kokneses viduslaiku pilsdrupas kā vienu no mūsu atpazīstamības zīmēm.

Savukārt pavasara saulgriežu noskaņā Kokneses centrā malu malās pamanāmi Lieldienu zaķi, bet Kokneses parkā zirga rati piepildīti krāsainām olām. "Svētku rotai izmantotas gan iepriekšējo gadu dekorācijas, kā arī ir tapis jauns meistardarbs," teic Benita Peciņa. Zaļā tirgus laukuma šūpolēs, kurām apkārt jau uzziedējušas atraitnītes, priecājoties par pavasari, ērti iekārtojies zaķa jaunskungs. Komunālās nodaļas vadītāja smaidot atklāj, ka ar zaķi, kaut arī tas gatavots no salmiem, neko lāgā nevar zināt, tāpēc apkārt šūpolēm aplikta  sētiņa, lai jaunais Kokneses iemītnieks būtu drošībā. Paldies par svētku rotā ietērpto Koknesi komunālās nodaļas strādniekiem un daiļdārzniecei Margitai Krūzei!

Arī Bebru pagastā gaidāmo svētku noskaņu uzbūrušas čaklas rokas. Atpūtas vietā pie Vecbebru norādes, pagasta centrā, pie Bebru pagasta pārvaldes, parkā un memoriālās mājas "Galdiņi" pagalmā atcilpojuši Lieldienu zaķi un uzplaukušas pavasara puķes. Bebru pagasta kultūras pasākumu organizatore Justīne Kosmačevska, ar kuras ierosmi un līdzdalību tapušas svētku dekorācijas, uzteic pagasta komunālās nodaļas strādniekus, kuri spēj īstenot jebkuru ideju. Pagasta centrā viens no svētku dekoriem ir koka rāmis, kuram uzrakstu "Priecīgus svētkus!" ir izgatavojis Aivis Kosmačevskis. "Pateicoties komunālās nodaļas vīru un Aivja Kosmačevska kopdarbam, ir tapis jauks Lieldienu foto stūrītis!" – teic Justīne. Lai arī šoreiz nenotiks kopīga svētku svinēšana tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas "Galdiņi" pagalmā, izšūpoties varēs lielajās šūpolēs "Galdiņu" dārzā, ievērojot distancēšanās noteikumus.  

Viesmīlīgo Iršu pagastu Lieldienu zaķi apciemojuši kopā ar savām saimēm, svētku sveicienā atnesot raibas olas un košas pavasara puķes. Mazākā zaķu saime, mazliet piekususi no tālā ceļa, sev vietu izraudzījusi uz soliņa, bet lielākā zaķu ģimene nemaz neizskatās nogurusi, jo ir taču svētku laiks!

Svētku dekoru idejas autore ir Iršu pagasta kultūras pasākumu organizatore Ineta Riekstiņa. Viņa stāsta: "Pasākumus šobrīd nevaram rīkot, tāpēc svētku noskaņu varam radīt ar jaukiem pārsteigumiem – visdažādākajām dekorācijām. Lieldienu dekoru gatavošanā palīdzēja pagasta komunālās nodaļas strādnieki un nodaļas vadītājs Normunds Jirgens. Paldies par radošumu un palīdzību arī pagasta iedzīvotājām Ilzei Svilpei un Aletai Sogomanjanai." Lielā zaķu saime izveidota no finiera, tad figūras nokrāsotas. Ineta atklāj arī otras zaķu saimes tapšanas procesu divās dienās:  to izgatavošanai izmantoti sapildīti maisi, kas aplikti ar sienu. "Priecē, ka cilvēkiem patīk mūsu veikums, tas dod gandarījumu un apņemšanos atkal radīt ko jaunu," teic Ineta Riekstiņa.

Svētku sajūtu mēs radām paši ar savu darbu un vēlmi darīt arvien skaistāku vietu, kurā dzīvojam.

Gaišas un priecīgas Lieldienas!

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa          

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top