Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/kokneses_novada_skolas_notiks_lekcija_par_videi_draudzigu_dzivesveidu
Drukas datums: 08:35:44 25.05.2019

Kokneses novada skolās notiks lekcija par videi draudzīgu dzīvesveidu12.04.2018

Vides pakalpojumu uzņēmums SIA "Clean R" sadarbībā ar "Eko Rija" 27.aprīlī viesosies Pērses sākumskolā un Bebru pamatskolā ar vides izglītības lekcijām par atbildīgu dzīvesveidu, sadzīves atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar dažādu veidu atkritumiem. Šī būs viena no lekcijām vairāku pasākumu ciklā, kuru ietvaros vides uzņēmumu pārstāvji viesosies dažādās novada izglītības iestādēs, lai atšķirīgu vecumu pirmsskolas un skolas bērnus un jauniešus iesaistītu videi draudzīgā domāšanā.

Vides izglītības programma balstās uz praktisku un izsmeļošu informāciju, spēlēm un diskusijām par to, kādas izmaiņas ieviest savā ikdienas dzīvē, lai saimniekotu un dzīvotu videi draudzīgi.

 Jautājumu loks, kurus pasākumos aptvers lektori: 

  • Kāpēc jāšķiro atkritumi un jāsamazina to apjoms?
  • Atkritumu apstrādes nozare Latvijā un kā klājas Kokneses novadam ar atkritumu apsaimniekošanu?
  • Ko ikviens var darīt, lai samazinātu atkritumu „kalnus“ un vides piesārņošanu?
  • Kā atpazīt šķiroto atkritumu konteinerus, ko tajos drīkst un ko nedrīkst mest? 

 Vides pakalpojumu sniedzēju pieredze, darbojoties dažādās Latvijas pilsētās un novados, rāda, ka bērni un jaunieši ir tie, kuri spēj radīt pozitīvas izmaiņas savā ģimenē, draugu lokā, klasē, skolā un apkārtnē. Darbojoties zinoši, motivēti un izprotot savas rīcības ietekmi, jaunieši var panākt pozitīvas izmaiņas nozīmīgā sabiedrības daļā sev apkārt.

 "Clean R" ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā, kas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošina arī  Kokneses novadā. Uzņēmums nodarbina vairāk kā 1300 darbiniekus un nodrošina plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu. Klientu skaits pārsniedz 30000. "Clean R" piedāvā gandrīz 40 pakalpojumus tādās jomās kā atkritumu apsaimniekošana, privāto un publisko īpašumu uzturēšana, tostarp telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšana, labiekārtošana, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana. Kopš 2014. gada "Clean R" ir 100% Latvijas kapitāla kompānija.

SIA "Eko Rija" ir SIA "Clean R" meitas uzņēmums, kas 2017. gadā kļuva par iepakojuma ražotāja atbildības sistēmas organizāciju un piedāvā izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmu.

Informāciju sagatavoja:

Kaspars Līcītis,

"Clean R" preses sekretārs