Kokneses novada skolas Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas10.10.2019

Kokneses novadā no 14. līdz 18.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli "Ielogojies nākotnē!", rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās. Vidusskolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem Kuldīgā, Daugavpilī, Valmierā, Ogrē un Rīgā būs iespēja piedalīties aizraujošā diskusijā "Šodien sākas nākotne!". 

Uz diskusiju aicinātas iedvesmojošas personības, lai spriestu par tehnoloģiju un mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, to attīstību tuvākajā desmitgadē un ietekmi uz nākotnes darba tirgu. Diskusijas dalībnieku vidū ir TET robotu tehnoloģijas izveidotāja un robotu treneru vadītāja Inese Zariņa, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāve Linda Curika, kopienas Riga TechGirls līdzdibinātāja un virtuālās realitātes platformas bērniem ar autismu izveidotāja Marina Petrakova, kā arī virkne pētnieku un uzņēmēju, kuri jau šobrīd  strādā ar nākotnes tehnoloģijām. Diskusijas vadīs izaugsmes treneris Dinārs Zāģeris.

Karjeras nedēļas piedāvājumi  skolēniem un jauniešiem sniegs citādu redzējumu par dažādām profesijām gan ieklausoties vecāku un citu profesionāļu stāstījumos, gan ciemojoties vietējos uzņēmumos, gan arī iepazīstot un izzinot sevi:  stāsta Kokneses novada pedagoģe karjeras konsultante

Karjeras nedēļas laikā Kokneses novada jauniešiem būs iespēja piedalīties arī tādās aktivitātēs kā nodarbība par tēmu “Kādas prasmes mūsu bērniem būs nepieciešamas nākotnē”, mazākiem iespēja piedalīties nodarbībā “Es savas karjeras būvnieks”, kā arī doties ekskursijās uz dažādiem Latvijas uzņēmumiem un tiks aicināti bijušie absolventi ar mērķi, dalīties savos karjeras līkločos.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Karjeras nedēļas pasākumus organizē 83 Latvijas pilsētas un novadi. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “"Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" aktivitāte un šogad tajā piedalās teju visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa, twitter.com/TavaiKarjerai un twitter.com/VIAA_LV.

Informāciju sagatavoja:

Olita Ruža Kokneses novada pedagoģe karjeras konsultante

Mob. tālr.: (+371) 26385064; e-pasts:olita.ruza@koknese.lv

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top