Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/kokneses_novada_represetie_pienemsana_pie_valsts_prezidenta
Drukas datums: 09:26:51 04.07.2020

Kokneses novada represētie pieņemšanā pie Valsts prezidenta28.03.2019

25. martā, komunistiskā genocīda upuru piemiņas 70. gadskārtā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā pieņemšanā tikās ar Latvijas politiski represēto nodaļu biedriem. Rīgas pilī viesojās arī Koknese novada politiski represēto nodaļas pārstāves: Monika Dzene, Ērika Gailāne, Antoņina Midega, Maija Pumpuce un Lība Zukule.

Pirms tikšanās pie Valsts prezidenta, koknesietes piedalījās komunistiskā genocīda upuru piemiņas gājienā, kas sākās no Okupācijas muzeja un noslēdzās pie Brīvības pieminekļa. 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot gājiena dalībniekus, uzsvēra: "Šī gadadiena varētu kļūt par simbolisku atskaites punktu godīgai sarunai par pagātni un piemiņu. Represētie un viņu ģimenes nekad neaizmirsīs  padomju režīma nodarīto, bet vai 30 gadu laikā tas nav pabalējis no mūsu pašu atmiņas? Cik daudz atcerēsies mūsu bērni, un ko par 1949. gada 25. martu zinās mūsu mazbērni? Jauniešu nepilnīgās zināšanas jau tuvākajā nākotnē var apdraudēt deportāciju piemi­ņu." Valsts prezidenta teiktajam piekrīt arī Ērika Gailāne. Viņa teic, ka bija cerējusi pie Brīvības pieminekļa šajā dienā ieraudzīt daudz vairāk jaunu cilvēku. "Par šiem notikumiem ir jārunā ģimenēs, jāstāsta skolās vēstures stundās. Mūsu vidū paliek arvien mazāk to, kas  piedzīvoja traģisko 25. marta nakti. Es piederu pie Sibīrijas bērniem, kuriem pirmā pasaules apjausma sākās svešā zemē," teic Ērika Gailāne.

Sirsnīgus vārdus represēto nodaļu biedriem svinīgajā pieņemšanā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) vadītājs Ivars Kaļķis kā vērtīgu piemiņas apliecinājumu Valsts prezidentam uzdāvināja tikko izdoto Dzintras Gekas grāmatu "Skola Sibīrijā". Gaišu noskaņu radīja Normunda Rutuļa muzikālais priekšnesums.

Ērika Gailāne Kokneses novada politiski represēto nodaļas pārstāvju vārdā pateicas Lībai Zukulei par rosinājumu piedalīties šajā pasākumā, vēlot ar tikpat lielu enerģiju darboties arī turpmāk.

Sarmīte Rode,

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa