Kokneses novada mednieku sporta svētki “Kokneses kauss 2019"22.08.2019

2019.gada 17.augustā norisinājās Kokneses novada mednieku sporta svētki “Kokneses kauss 2019"  Mednieku kluba "Ķepainis" šautuvē “Ozolkalni”, Kokneses novadā. Rīkotāji Kokneses novada dome un MK “Ķepainis” bija sarūpējuši visnotaļ interesantu, sportisku programmu medniekiem, viņu ģimenēm, sievām, bērniem, draugiem un uzaicinātajiem viesiem. Šie mednieku svētki tiek rīkoti katru gadu un ir kļuvuši populāri, jo katru gadu tos apmeklē ap simts dalībnieki. Mednieki un citi interesenti sacentās šaušanā uz lidojošiem mērķiem šķīvīšiem Kompaksportingā un dažādās interesantās stafetēs. Sacensības norisinājās komandu cīņā, katrā komandā bija jābūt 4 dalībniekiem, kuriem bija jāiztur daudz pārbaudījumi. Visiem četriem komandas dalībniekiem bija jāstartē šaušanā uz lidojošiem šķīvīšiem ar gludstobra ieroci, tā saucamo bisi un skrošu patronām un jāmēģina sašaut 25 lidojošus mērķus, kas nav viegls pārbaudījums. Bija arī tādas sacensības kā Duelēšanās - visas komandas dalība uz laiku šaušanā pa biatlona mērķiem ar pneimatisko šauteni. Katram dalībniekam no komandas bija arī savs individuālais uzdevums, kā turnīrs “Zolītē”, 5 šāvieni stāvošā mērķī 10 m ar pneimatiku, 10 šāvieni šaušanā pa skrejošu mērķi 10 m ar pneimatiku, attāluma mērīšana uz aci – bija jānosaka kāds dzīvnieks noslēpies un cik metru tālumā atrodas (alnis, briedis, meža cūka, lūsis un lapsa), kur nozīmīgs bija savāktais punktu skaits  - kļūda nosakot attālumu metros. Pati interesantākā izvērtās noslēguma stafete, kurā bija nozīmīgs komandas darbs. Stafete bija uz laiku – lekšana ar maisu, gan ar šaušana ar pneimatiku, bet pirms tam izdzerot noteiktu daudzumu šķidruma, kā arī uzdevums ar makšķeri, gan bumbiņu mešana pa mērķi.

Kopā Kompaksportingā nostartēja apmēram 45 dalībnieki, no kuriem 36 startēja 9 komandās. 1.vietu kopvērtējumā ieguva komanda “Viesīte”, 2. vietu ieguva komanda “Zelta Rags – 2” un 3.vieta komandai “Ķepainis” no Kokneses. Organizatori bija sagādājuši veselu kaudzi ar vērtīgām un interesantām balvām, kuras izlozēja starp dalībniekiem, balvu bija tik daudz, ka katrs dabūja kādu suvenīru vai kādu noderīgu lietiņu saimniecībai. Klubs bija sagādājis visiem ļoti garšīgu zupu Soļanku, kā arī stirnas un cūkgaļas šašlikus, visi tika paēdināti, lai pilns vēders un spēks šaut. Kā arī jauniešiem, sievietēm un vīriešiem bija iespēja sacensties par naudas balvām šaušanā 10 m ar pneimatiku pa stāvošu mērķi un 10 m ar pneimatiku pa skrejošu meža cūkas mērķi. Balvu izlozē starp dalībniekiem, bērni aktīvi vilka lozes, lai iepriecinātu dalībniekus ar balvām. Uz vietas šautuvē bija iespēja novērtēt trofejas, Līga Jansone, sertificēta C.I.C. eksperte sacensību gaitā nodarbojas ar medību trofeju novērtēšanu - svēra, mērīja un pierakstīja dažādus medību trofeju parametrus, lai varētu apkopot datus un noteikt trofejas vērtību. Viens no patīkamākajiem pārsteigumiem bija Gunta Baumaņa grāmatas “Mednieka stāsti iz dzīves” prezentācija. Grāmatas autors G.Baumanis interesentiem, kuri iegādājās viņa grāmatu, atstāja personīgu piezīmi savā autordarbā. Guntis Baumanis šajā grāmatā aprakstījis piedzīvojumus no savas mednieka dzīves un pieredzes, kā arī šis autordarbs ir tapis 35 gadu garumā.

Uz tikšanos nākamajos Kokneses mednieku sporta svētkos 2020.gadā!

Kokneses lielo kausu un 1.vietu kopvērtējumā ieguva komanda “Viesīte”

2. vietu ieguva komanda “Zelta Rags – 2” un 3.vietā komanda “Ķepainis”.

Papildus disciplīnu uzvarētāji:

Skrejošā meža cūka 10 m ar pneimatiku ar fantastiskiem rezultātiem: 1.vieta Raivis Bērziņš, 2.vieta – Vitālijs Ozoliņš, 3.vieta – Uldis Lapiņš.

Stāvošs mērķis 10 m sieviešu/jauniešu konkurencē: 1.vieta – Dana Lapiņa, 2.vieta – Monta Zīle, 3.vieta – M. Bušs

Stāvošs mērķis 10 m vīriešu konkurencē: 1.vieta – Ralfs Vingris, 2.vieta – Kristaps Lapiņš, 3.vieta – K.Čibulis.

Pēdējā vietā komandu cīņā palika komanda “Lūši”, kuri tika svinīgi sveikta ar sponsora “Bursh” alus kasti!

Sponsori: Koknese novada dome, ”BURSH” alusdarītava, “Ievas Siers” ražotne, SIA “Metālists”, SIA Novishop, SIA “Ataudze” u.c. 

Teksts un foto Lauma Zīle

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top