Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/kokneses_novada_irsu_pagasta_maina_pasta_nodalas_darbibas_modeli
Drukas datums: 23:25:12 29.09.2020

Kokneses novada Iršu pagastā maina pasta nodaļas darbības modeli 18.09.2017

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Kokneses novada Iršu pagastā no 2017.gada 20.oktobra tiek mainīts Iršu pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. Turpmāk Iršos pasta pakalpojumi tiks nodrošināti jau esošajā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā Kūlēni katru darbdienu no plkst.14.30 līdz 15.30. Iedzīvotāji arī turpmāk saņems visus nepieciešamos pakalpojumus pasta pakalpojumu sniegšanas vietā vai arī varēs izvēlēties saņemt tos pie pastnieka savā dzīvesvietā.

Ievērojot niecīgo pakalpojumu pieprasījumu, kas Iršu pasta nodaļā ir vidēji tikai seši sūtījumi darbdienā un rada ikgadējos zaudējumus Latvijas Pastam 3500 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis, bet iedzīvotājiem arī turpmāk būs pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi. 

Tāpat kā līdz šim, pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pakalpojumi, kurus nodrošina Latvijas Pasts: vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde mazumtirdzniecībā.

Jebkuram reģionu iedzīvotājam jau patlaban ir plašas iespējas saņemt nepieciešamos pasta pakalpojumus arī pie pastnieka tieši savā dzīvesvietā. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, sūtījumu piegādes pieteikšanu mājās, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksu veikšanu PNS kontā u.c. 

Ar pastnieka starpniecību Iršu iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo pakalpojumu iespējams pieteikt, zvanot pa tālruni 27892759, 67608486 vai 67608488. Pārējos pastnieka pakalpojumus savā dzīvesvietā Iršu iedzīvotāji var pieteikt, zvanot pa tālruni 25700096.   

Saņemot aicinājumu par reģistrēta sūtījuma izņemšanu, iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt sūtījuma bezmaksas saņemšanu Iršu pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, iepriekš zvanot pa tālruni 65 161556 vai 27891521 un norādot datumu, kurā klients vēlas pasta sūtījumu saņemt. Savukārt, apmeklējot Kokneses pasta nodaļu 1905.gada ielā 7, sūtījumu saņemšana bez iepriekšēja pieteikuma iespējama katru darbdienu no plkst.8 līdz 17, bet sestdienās no plkst.9 līdz 13. 

Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu skaitu un izvietojumu nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Par universālā pasta pakalpojuma saistībām, kas paredz, ka Latvijas Pastam katra novada teritoriālajā vienībā ir vismaz viena pasta pakalpojumu sniegšanas vieta. 

Iršu iedzīvotāji par pasta pakalpojumu saņemšanas iespējām pēc 20.oktobra tiek informēti ar īpašiem paziņojumiem, ko no 18.septembra piegādās visās pastkastītēs.

.
Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.  

Informācija:
Gundega Vārpa
Ārējo komunikāciju vadītāja