Kokneses lauku saimnieki diskutē par grozījumiem likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos”16.05.2014

Daeima, 15.maijā, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas ieviesīs būtiskas izmaiņas Latvijas lauksaimniecības zemes tirdzniecībā. Grozījumu mērķis ir Latvijas zemes resursu ilgtspējīga saglabāšana, kā arī veicināt iedzīvotāju ieinteresētību lauksaimnieciskajā ražošanā.

Grozījumi paredz lauksaimnieciskajā ražošanā vairāk izmantot novārtā atstātās zemes platības, proti, tā varētu būt līdz diviem miljoniem hektāru liela lauksaimniecībā izmantojamā zeme. Šodien, 16. maijā, Kokneses novada domē ar vietējiem lauku saimniekiem tikās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš. Tikšanās laikā ar lauksaimniekiem izvērtās spraiga diskusija par plānotajiem likuma grozījumiem. Jānis Ozoliņš informēja, ka līdz ar likuma grozījumiem pašreizējais regulējums papildināts ar jaunu pantu par Latvijas Zemes fondu, kas nacionālā līmenī veicinās lauksaimniecībā izmantojamās zemes resursu aizsardzību, pieejamību, racionālu, efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu.

Izmaiņas likumā noteiks, ka viena fiziskā vai juridiskā persona varēs iegādāties līdz diviem tūkstošiem hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Pret šiem iestrādātajiem grozījumiem likumā iebilst Kokneses novada lauku saimnieki, uzskatot, ka platību apjomam nav jābūt noteiktam.

Tāpat likums tiks papildināts ar lauksaimniecības zemes darījumu izskatīšanas kārtību, deleģējot uzraudzību pašvaldības izveidotai komisijai, kā arī valdībai būs jānosaka kritēriji lauksaimniecības zemes darījumiem.

Likuma grozījumi arī paredz noteikt pirmpirkuma tiesības lauksaimniecības zemei.

Trešais lasījums grozījumos likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos” paredzēts jūnijā. Kokneses Novada Vēstis

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top