Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Koknesē ierīkota stēla Tēvzemes aizstāvjiem

09.11.2021

stela.jpgDaugavas krastā pie Kokneses luterāņu baznīcas oktobra nogalē ierīkota granītā veidotā piemiņas stēla 14 Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem (LKOK), kuru dzīves gaitas saistās ar līdzšinējā Kokneses novada pagastiem.

 Stēla izgatavota pēc Aizsardzības ministrijas iniciatīvas un ar bijušās Kokneses novada domes finansiālu atbalstu. Tās mākslinieciskais autors ir mākslinieks Jānis Strupulis, bet šo piemiņas zīmi izveidojis un ierīkojis Koknesē labi pazīstamais akmeņkalis Modris Stiliņš. Paldies par palīdzību stēlas ierīkošanā organizācijas "Daugavas Vanagi Latvijā" Kokneses nodaļas vadītājam Jānim Mārtinsonam.

 Stēlas augšdaļā ir iekalts Lāčplēša Kara ordeņa bareljefs, zem tā – ordeņa devīze "Par Latviju" un Latvijas brīvības cīņu kara gadi (1918. – 1920.)

 Sagaidot Lāčplēša dienu, Kokneses apvienības pārvalde bija iecerējusi rīkot svinīgu stēlas atklāšanu, taču šī brīža situācijā tas nav iespējams. Lāčplēša dienā iedzīvotāji individuāli varēs apmeklēt jauno piemiņas vietu un iedegt svecītes, godinot brīvības cīnītājus.

 Daudzos Latvijas novados pēc vienota parauga pelēkā granītā veidotās piemiņas zīmes projekta "Atceries Lāčplēšus" īstenošanas gaitā ierīkotas jau 2018. gadā, kad tika svinēta valsts simtgade. Tagad arī Koknesē ir piemiņas vieta tēvzemes aizstāvjiem, kur iedzīvotājiem pulcēties Lāčplēša dienā un citos atceres brīžos.

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top