Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/karjeras_nedela_kokneses_novada_jauniesi_diskuteja_par_nakotnes_profesijam
Drukas datums: 05:14:42 19.01.2021

Karjeras nedēļā Kokneses novada jaunieši diskutēja par nākotnes profesijām22.10.2019

karjeras_nedela_2019_nakotnes_profesijas_1.jpgŠogad vairāk nekā 200 jauniešu Kokneses novadā piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri šogad veltīti nākotnes profesijām un prasmēm, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.

 Karjeras nedēļas ietvaros:

14.oktobrī Pērses sākumskolas 4.- 6.klases un Bebru pamatskolas 5.- 8.klases skolēniem bija iespēja kopā ar Swedbank pārstāvi piedalīties nodarbībā par tēmu "Kādas prasmes bērniem būs nepieciešamas nākotnē". Savukārt Bebru pamatskolas 9.klase, dodoties ekskursijā uz Ogres Tehnikumu, piedalījās KAA pasākumā "Informācijas dienas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādēs", kurā jaunieši iepazinās ar visām šajā skolā piedāvātajām izglītības programmām un skolas vidi.

15. oktobrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 2.klases skolniekiem bija iespēja piedalīties KAA pasākumā. "ES savas karjeras būvnieks", nodarbības laikā skolēni apzinājās sevi, atklāja savus radošos potenciālus, veicināja sadarbības prasmes, mācījās izvirzīt savus karjeras mērķus, kā arī apzinājās savu apgūto prasmju izmantošanas iespējas.

16. oktobrī Kokneses pamatskola - attīstības centrs šajā dienā  KAA pasākumu "Darba devēji Latvijā"-2 un "Darba devēji Latvijā"-3 ietvaros devās mācību ekskursijā uz Latvijas uzņēmumiem Latvijas Finieris un SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala. Ekskursijas laikā, iepazīstot ražošanas procesu un tajā nepieciešamajām profesijām. Skolēniem tika dota iespēja iejusties uzņēmumos strādājošo profesiju pārstāvju "ādā" un iepazīt darba vidi, darba aprīkojumu, darba specifiku un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Šajā pašā dienā Pērses sākumskolā ieradās divi absolventi un stāstīja par enerģētikas inženiera un autovadītāja – ekspeditora (tālbraucēja) profesijām. Profesijas pārstāvji - absolventi dalījās arī savā skolas gaitu pieredzē un no sava skatu punkta uzsvēra eksakto priekšmetu zināšanu nepieciešamību un viņuprāt svarīgā priekšmetu matemātikas apguvi, kas ir viens no svarīgākajiem priekšmetiem loģikas attīstībā. Protams uzsvars tika likts arī uz valodām. Šajā nedēļā izskanēja vairākkārt, ka viena no svarīgākajām valodām ir angļu, taču arī zviedru valoda dzīvē nes vairākus bonusus.

17. oktobrī. Pērses sākumskolā pie 1.-4.klases skolēniem viesojās individuālais komersants, kurš skolēniem izstāstīja, kā savu prieku pret lavandu augu var pārvērst biznesā. Tikšanās laikā skolēniem bija iespēja piedalīties meistarklasē, kuras laikā skolēni veidoja vannas sāli un lēja sveces.

18. oktobrī Pērses sākumskolas 5.un 6.klases skolēni sadarbībā ar Iršu pagasta bibliotēku veidoja "nākotnes profesiju" kolāžas.

 Bebru pamatskolas 5. un 7.klases skolēni devās ekskursijā uz uzņēmumiem SIA "Getliņi EKO" un "Mēness aptieka", kuros iepazina strādājošo un nākotnē nepieciešamos profesionāļus, kā arī darba vidi, darba specifiku, aprīkojumu.

Stāsta Kokneses novada Karjeras nedēļas koordinatore Olita Ruža: karjeras nedēļas ietvaros skolēniem paplašinājās redzesloks profesiju pasaulē, kā arī tika sniegts nākotnes prasmju skaidrojums, kuras tiks novērtētas arī jebkurā nākotnes profesijā.

Kokneses novada Karjeras nedēļas foto galerija pieejama koknese.lv

logo0504.jpg

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un saņemt karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Karjeras nedēļu organizē VIAA sadarbībā ar 83 Latvijas pilsētām un novadiem, un to finansē Eiropas Sociālā fonda projekts "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs".

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi - sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa un twitter.com/VIAA_LV.

Informāciju sagatavoja:

Olita Ruža Kokneses novada pedagoģe- karjeras konsultante.

Mob. tālr.: (+371) 26385064; e-pasts:olita.ruza@koknese.lv