Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/kaa_pasakums_izglitibas_izstade_skola_2019
Drukas datums: 21:21:56 12.08.2020

KAA pasākums "Izglītības izstāde "Skola 2019""07.03.2019

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.-12.klases šā gada 2.-3.martam apmeklēja KAA pasākumu "Izglītības izstāde "Skola – 2019"".

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt apmeklētājus ar aktuālāko informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārpus tās, kā arī palīdzēt izvēlēties turpmāko izglītības ceļu. Pasākuma laikā jaunieši iepazina vairākus simtus izglītības programmu un visdažādāko nozaru mācību kursus. Jaunieši varēja uzzināt visu nepieciešamo par starptautisko eksāmenu kārtošanu, skolēnu vasaras valodu nometnēm ārzemēs, kā arī iepazīties ar inovatīviem mācību papildlīdzekļiem un jaunākajām mācību tehnoloģijām.

Pasākuma laikā visdažādākās augstskolas: Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Liepājas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Daugavpils Universitāte, Ventspils Augstskola, Vidzemes Augstskola, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Rīgas Ekonomikas augstskola, Biznesa augstskola "Turība" u. c. jauniešus informēja  par uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām un ārpusstudiju aktivitātēm. Tieši izstādes laikā augstskolas pirmoreiz prezentēja jaunās 2019./2020. mācību gada studiju programmas.

Aktuālāko informāciju par priekšrocībām profesionālajā izglītībā piedāvāja Rīgas Valsts tehnikums, Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledža, Rīgas Celtniecības koledža, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Liepājas Jūrniecības koledža, Valmieras tehnikums, Rīgas Stila un modes tehnikums, profesionālā vidusskola "RIMAN", Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola, Birutas Mageles Starptautiskā stilistu skola u. c.

Jauniešiem bija iespēja gūt priekšstatu par dažādām profesijām un atklāt sev arī ko pilnīgi jaunu, daudzi izstādes dalībnieki apmeklētājiem piedāvāja iespēju izmēģināt roku vienā vai otrā arodā. Izmantot izdevību un "pielaikot" kuģa stūrmaņa, mediķa, karavīra u. c. profesijas! Piedalīties dažādos Atvērtās skatuvēs pasākumos - semināros, sarunās, diskusijās. Un protams konsultācija pie karjeras konsultanta, kas varēja ilgt līdz 30 minūtēm.

Jaunieši atzīst, ka apmeklējot šo pasākumu viņiem ir iespēja jau tagad parunāties ar studējošajiem jauniešiem un noskaidrot jautājumus, kuri viņiem līdz galam var skaidri, pieņemot  sava pareizo lēmumu, kurā virzienā toties tālāk.

Olita Ruža,

pedagogs karjeras konsultants