Lapas karte
AA+A++
A AAA

Izstāde "Vienpadsmit varoņstāsti. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena."

30.10.2019

irsi241019_6.jpg24. oktobrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tika atklāta izstāde "Vienpadsmit varoņstāsti. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena."

Ielūgumu uz svinīgo ekspozīcijas atklāšanu saņēma arī Iršu pagasta  bibliotēka. Bibliotēkai sadarbība ar muzeju sākās pavisam nejauši. Izstādes veidotāji Arnis Strazdiņš un Māris Vāveris interneta  portālā www.mansvaronis.lv bija iepazinušies ar bibliotēkas uzrakstīto materiālu par Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Konrādu Dekertu. Viesojoties bibliotēkā, muzeja darbinieki pastāstīja par savu ieceri izvietot izstādē stendu, kas būtu veltīts Iršu pagasta vācbaltietim un Franču ārzemnieku leģiona leitnantam Konrādam Dekertam.

Svinīgajā konferencē pulcējās 11 ordeņa kavalieru dzimtas. Konrāda Dekerta meita Diāna, uzrunājot klātesošos uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi lepoties ar Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, viņu paveiktajiem darbiem, bet tikpat svarīgi ir, lai aizgājēji no mākoņmaliņas noraugoties varētu redzēt, ka mūsu valsts attīstās un iet pareizo ceļu uz izaugsmi.

Izstādē bija apskatāms K. Dekerta ordenis, par kuru var minēt interesantu faktu, kuru atklāja muzeja darbinieki. Konrāda Dekerta ordeni 90. gados nopirka antikvariātā un vēlāk nodeva muzejam pazīstamais mecenāts un kolekcionārs Gaidis Graudiņš. Tikai šogad noskaidrojās, ka ordenis 70. gados Dekerta ģimenei ticis nozagts. Dzimtai tas bija pārsteigums, ka relikvija atradusies un nonākusi muzejā.

Iršu pagasta bibliotēkai sadarbība ar Latvijas Nacionālo muzeju turpināsies. Darbinieki ir apsolījuši daļu materiālu par K. Dekertu restaurēt, pārveidot digitālā formā un uzdāvināt bibliotēkai.

 Dace Grele,

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top