Lapas karte
AA+A++
A AAA

Iršu ļaudis akcijā Baltijas ceļš

27.08.2019

p8232180_2.jpg1989. gada 23. augustā, kad notika akcija Baltijas ceļš, roku rokā sadevās apmēram 2 miljoni cilvēku un veidoja 670 km garu dzīvo ķēdi, tā pauzdami vēlmi atjaunot Baltijas valstu neatkarību. Ir pagājuši 30 gadi un fotogrāfiskas liecības stāsta, ka arī Iršu ļaudis ir  piedalījušies Baltijas tautu vienotības pasākumā.

Aculiecinieki atceras, ka pagastā uz vietas braucienu organizēja toreizējā Iršu ciema padome, V. Bundulis un aktīviste Mežapuķes kundze. Par transportu rūpējās padomju saimniecība "Līdums". Iršos atsaucība bija ļoti liela. Diemžēl lielais autobuss varēja uzņemt tikai 40 līdzbraucējus. Savukārt tie, kas palika mājās, ar lielāku degsmi strādāja pie rudens ražas novākšanas darbiem.

Akcijas dalībniekiem prātā ir palikušas atmiņas par milzīgo kopības sajūtu. Bija arī satraukums un neziņa, bet kopā sadotās rokas bija pamats drošībai un vienotībai.

Iršu pagasta bibliotēka sadarbībā ar skolotāju Valdu Kalniņu izveidoja foto stendu, kurā apskatāmas vēsturiskā notikuma bilde.

Skatoties fotogrāfijas, viena no akcijas dalībniecēm teica, ka esam palikuši vecāki, bet, ja vajadzētu braukt, tad noteikti brauktu vēl. Par savas valsts un savu brīvību jādomā visiem kopā.

Foto izstāde bija apskatāma  brīvā dabā pie Iršu pagasta pārvaldes.

Paldies visiem, kas uzticēja bibliotēkai fotogrāfijas no saviem personīgajiem arhīviem.

 Dace Grele,

 Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja

            

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top