Iepazīstam interaktīvu izrādi "Spokuskopija"31.10.2019

img_20191030_wa0018.jpg28.oktobrī Pērses sākumskolas skolēni devās mācību ekskurijā uz Rēzekni, lai projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros noskatītos Rēzeknes teātra "Joriks" interaktīvo izrādi "Spokuskopija".

Teātra izrādes aizrautīgie spoku menedžeri Valters un Vita iepazīstināja bērnus ar draiskajiem spociņiem. Kuram gan no mums nav nācies dzirdēt kādu spoku stāstu? Ar Spokuskopijas palīdzību bērni atklāja spociņu patiesos parādīšanās iemeslus. Skolēni šo izrādi baudīja brīvā atmosfērā, sēžot ne tikai uz krēsliem, bet arī uz spilveniem, tādējādi esot tuvāk galvenajiem varoņiem.

Pēc izrādes apmeklējām a/s "Rēzeknes Dzirnavnieks", kurā ražo izberamo un granulēto barību. Mūs viesmīlīgi uzņēma laboratorijas darbinieces, kuras bērnus pacienāja ar burkānmaizi un medu. Skolēniem bija iespēja redzēt kā notiek graudu pieņemšana, svēršana un attīrīšana no bojātiem graudiem un dažādiem piemaisījumiem.

Skolēni atzinīgi novērtēja mācību ekskursiju. Tai bija arī pievienotā vērtība mācību procesā. Varējām iepazīt graudu pārstrādes procesu. Pārrunājām uzvedības noteikumus atrodoties teātrī, uzzinājām, kas ir teātris, un teātra izrādes. Teorētiski iegūtās zināšanas varēja pielietot praktiski, iepazīstot teātra izrādes pamatelementus un darbojošās personas.  Skolēniem šķita interesanti, kā publiskā runa tika sasaistīta ar jaunām tehnoloģijām.  

Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju apskatīt un izpētīt visdažādākos spokus, kā arī ielūkoties graudu pārstrādes procesā. Paldies Rēzeknes teātrim "Joriks"  un a/s "Rēzeknes Dzirnavnieks" pārstāvjiem par uzņemšanu!

skolas_soma.jpgPērses sākumskolas skolotājas

Madara Jankalāne un Dace Dombrovska

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top