faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

"Gada uzņēmējs Zemgalē 2018" – bioloģiskā zemnieku saimniecība "Janavas"03.12.2018

30. novembrī Rundāles pilī, Baltajā zālē notika Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) un tā struktūrvienības "Uzņēmējdarbības centrs" organizēts svinīgs pasākums "Gada uzņēmējs Zemgalē 2018". Jau trešo gadu no Zemgales reģiona 22 pašvaldībām apbalvošanai tika izvirzīti uzņēmēji, novērtējot viņu darbības pozitīvo ietekmi uz novada ekonomisko  izaugsmi un sabiedrisko aktivitāti. Apbalvošanas ceremonijas vadītāja Dace Kaņepone uzsvēra, ka starp 22 uzņēmējdarbības pārstāvjiem, kuri saņēma balvas, ir gan ilgas raudzes, gan pavisam jauni uzņēmēji, bet visi ar krampi un ķērienu, un sirdi īstajā vietā. No Kokneses novada pasākumā sumināja bioloģisko zemnieku saimniecību "Janavas", kurā darbojas Anta Kučere ar dēliem Mārtiņu un Reini. Īpaši darinātu piemiņas zīmi – vējdzirnavas, Atzinības rakstu un naudas balvu – 500 eiro ZPR vadītājs Aivars Oknovs un Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris pasniedza "Janavu" saimniecei Antai Kučerei un Reinim Kučeram.

Par katru balvas saņēmēju izskanēja viņa darbošanās raksturojums. Bioloģiskā z/s "Janavas" jau kopš 1993.gada darbojas Kokneses novadā (kopš 2004.gada kā bioloģiskā saimniecība), Daugavas dabas parka teritorijā, un ir viens no aktīvākajiem uzņēmumiem novadā. 14 hektāru lielajā saimniecībā lielāko daļu aizņem bioloģiski vērtīgas pļavas, vairāk kā 30 dažādu veidu ārstniecības augu stādījumi, 240 kvadrātmetru liela siltumnīca, neliels augļu dārzs. Šodien "Janavas" var lepoties ar bioloģisko produktu – tēju, garšaugu maisījumu un kosmētikas ražotni un 2017. gadā izveidoto baskāju dabas taku.

 "Janavu" sētā top dažādi labumi, piemēram, brīnumlīdzeklis ādai – bioloģiskais sejas krēms Beāte, kurš satur tikai dabas sastāvdaļas un kura recepti Anta ieguva pieredzes apmaiņas laikā Francijā, tiek destilēti ziedūdeņi un radīti toniki no madarām, rudzupuķēm, rozēm, vīgriezēm, kumelītēm, nātrēm, lavandām, smiltsērkšķiem, top arī garšaugu maisījumi, 12 veidu ārstnieciskās zāļu tējas, siltumnīcās tiek audzēti gurķi un tomāti.  Papildus tam "Janavas" ir arī apskates saimniecība un uzņem tūristu grupas un individuālus apmeklētājus, daloties zināšanās par pļavas ziediem, zālītēm un to iedarbību uz organismu. Tūristi tiek aicināti baudīt zāļu tējas un sejas masāžas, noklausīties stāstījumu par dažādu augu ietekmi uz veselību, piedalīties destilācijas procesā un ziedūdeņu tapšanā, atminēt pļavā augošo augu nosaukumus.

Saimniecība arī īstenojusi  vairākus ES fondu projektus, ieguldot līdzekļus tējas kaltes, fasētavas, siltumnīcu izveidē, destilācijas aprīkojuma iegādē un jaunajā tūrisma objektā – baskāju dabas takā. Pagājušajā gadā izveidotā kilometru garā dabas taka liecina par rūpīgu pieeju un saimnieku radošumu, gājējs tajā redzēs iekoptas garšaugu un ārstniecības augu dobītes ar klāt pieliktiem nosaukumiem, no akmens veidotus tauriņus, dīķi ar ūdensrozēm, varēs izmēģināt dubļu vannu, baudīt klusumu un pļavas skaņas skatu vietās, kas dod mieru dvēselei.

Saimniekojot bioloģiski, netiek darīts pāri videi, saimnieki augstu vērtē ilgtspēju un rūpīgu attieksmi pret dzīvo radību un dabas veltēm. Atraktīvā un enerģiskā mājas dvēsele Anta Kučere ir īsts dinamīts. Entuziasms un humors no Antas strāvo kā no pārpilnības raga. Uzņēmuma vadīšanu nu jau pārņēmuši Antas abi dēli. Daudz palīdz vedeklas un mazbērni.

Katru gadu z/s "Janavas" atbalsta Kokneses novada svētkus, piedāvājot saimniecībā tapušo labumu grozu kā vienu no balvām svētku loterijā. Anta vienmēr ir atsaucīga un piedalās gan pašvaldības organizētajos braucienos tūrisma uzņēmējiem, gan arī tūrisma centra rīkotajās ikgadējās sanāksmēs par tūrisma attīstību Kokneses novadā un reģionā. "Janavas: ir paraugs, kā saimniekot dabai draudzīgi, pieņemot izaicinājumus un īstenojot arvien jaunas idejas.

 Anta Kučere, saņemot apbalvojumu, ar gandarījumu sacīja: "Priecājamies, ka mūsu darbs ir novērtēts, tā ir lieliska motivācija darboties tālāk. Ļoti patika un saviļņoja Latvijas spožākā kontrtenora Sergeja Jēgera uzstāšanās. Lai mums visiem skaista šī gada nogale un jaunais gads liek atkal sarosīties jauniem darbiem!"

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas un Attīstības nodaļas sagatavota informācija

 

 

 

 

 

 

 

 

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top