Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/folkloras_kopa_urgas_dosies_uz_starptautiskajiem_folkloras_svetkiem_daugavpili
Drukas datums: 19:48:44 22.08.2019

Folkloras kopa "Urgas" dosies uz Starptautiskajiem folkloras svētkiem Daugavpilī30.01.2014

31.janvārī un 1.februārī norisināsies X Daugavpils starptautiskais folkloras festivāls. Festivāla laikā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bez maksas ir iespēja apmeklēt koncertus, apgūt dažādu tautu tradicionālās dziesmas un dejas, kā arī piedalīties sveču liešanas un niedru stabuļu izgatavošanas meistardarbnīcās un doties ekskursijās, lai iepazītu Latgales kultūrvidi.

Festivālā piedalās folkloras kopas, ansambļi, leļļu teātri un tautas mūzikas instrumentu ansambļi no Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas, Latvijas un Ukrainas - kopumā ap trīssimt dalībnieku. Uz festivālu dosies arī Kokneses folkloras kopa "Urgas", piedalīsies arī tādi Latvijas pārstāvji, kā – “Budēļi” un “Berendejka” no Rīgas, “Sudmaliņas” no Valkas, “Atzele” no Viļakas, bet pēc lielkoncerta īpašā koncertā uzstāsies Kristīne Kārkle-Puriņa kopā ar grupu “Folkvakars”.

Daugavpils starptautiskais folkloras festivāla pirmsākumi meklējami 1995.gadā, kad Daugavpilī pirmo reizi notika Starptautiskais maskošanās festivāls. Laika gaitā mainījies festivāla formāts. Šogad tas pie iedzīvotājiem dodas ar mērķi popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru.