Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Eiduka lielā aukstuma dēļ atteikusies no starta iedzīšanā

29.11.2021

eiduka_davos_sc.jpgVakar, 28. novembrī, Rukā notiekošais Pasaules kausa posms distanču slēpošanā lielajā aukstumā noslēdzās ar iedzīšanu brīvajā stilā, kur diemžēl sieviešu konkurencē nepiedalījās Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka, jo beigās viņa tomēr pieņēma lēmumu nestartēt un pasaudzēt veselību.

 Sacensības sievietēm aukstā laika dēļ (-25 grādi) sākotnēji pārcēla 40 minūtes vēlāk, bet pēc tam vēl par gandrīz trīs ar pusi stundām. Pasaules U23 čempionāta Top10 slēpotāja no Latvijas saglabāju cerību iziet uz startu, bet beigās tomēr pieņēma lēmumu nepiedalīties. To pašu izdarīja arī dažas citas komandas, tajā skaitā Norvēģija.

 "Patrīcija pieņēma lēmumu nestartēt, jo ir pārāk auksts. Viņa negrib apsaldēties, un nav vajadzības riskēt," skaidro Patrīcijas brālis un olimpietis Valts Eiduks. Lai arī 27. novembrī Patrīcija Eiduka pēdējos 2km noguruma dēļ strauji zaudēja tempu un noslīdēja  vairākas vietas zemāk, tomēr 45.vieta ir par astoņām pozīcijām augstāk nekā pērn, un arī laika ziņā sanāca zaudēt vadošajām par 20 sekundēm mazāk  nekā 2020.gadā.

 Līdz trīsdesmitniekam, kas bija vairāk kā pusminūtes attālumā, šādā spēcīgā konkurencē nebija iespējams aizsniegties, taču pacīnīties par četrdesmitnieku vai Top35 bija reāli.

 Pagājušā gadā iedzīšanā Rukā Patrīcija Eiduka pakāpās uz 45.vietu, bet atsevišķi 10km distancē brīvajā stilā viņa uzrādīja 24.laiku, tobrīd otro reizi karjerā tiekot PK posmos trīsdesmitniekā un sasniedzot labāko rezultātu.

Ivars Bācis
Slēpotājas pārstāvis

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top