faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Dzimtās valodas dienā24.02.2019

21. februārī, kas pasludināta par Starptautisko dzimtās valodas dienu, Bebru pamatskolas skolēni baudīja latviešu valodas burvību. Tā skanēja skolas vokālā ansambļa dziedātajās dziesmās, skatuves runas konkursa laureātu priekšnesumos, koncerta programmas pieteicēju runās. Skolas tautisko deju kolektīvu vieglo deju soli pavadīja lokana valoda dziesmu ierakstos.

Šajā dienā tika atklāta skolotājas Lindas Šmites grāmatu izstāde, kas ir spilgts apliecinājums mīlestībai un cieņai pret mātes valodu. Viņas grāmatās atrodami sen aizmirsti latviešu valodas vārdi un novada folklorā atrasti teicieni. Blakus grāmatām izstādes apmeklētājus priecēja mājturības un tehnoloģiju stundās darinātie rokdarbi. Tieši rokdarbi ir tie, kuru radīšanas laikā mūsu senči uzturēja dzīvu mutvārdu daiļradi: dvēseliskās, sirdsgudrās un mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem bagātās tautasdziesmas, kodolīgās mīklas, alegoriskos sakāmvārdus, noslēpumiem apveltītās teikas un nostāstus.

"Es locīju valodiņu, kā locīja vālodzīte", šādu attieksmi pret valodu māca tautasdziesmas.

Valoda ir tautas pastāvēšanas garants. Ikviens ir atbildīgs par to, cik tīru, bagātu un pareizu valodu nodosim saviem pēctečiem. 

Bebru pamatskolas informācija

Dzintras Sniedzes un Renātes Jaudzemas foto

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top