Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Dzejas pastaiga Daugavas krastā

06.09.2021

img_2358.jpgDaugavas krastā pie Kokneses luterāņu baznīcas 3. septembra pēcpusdienā dzejas pastaigā aicināja doties biedrības "Mazā taka" dzejas autores un dziedošā Skuju ģimene.

Gadskārtējās Dzejas dienas šogad Latvijā norit no 3. līdz 12. septembrim. Biedrība "Mazā taka" devīto  rudeni ieskandināja Dzejas svētkus, šoreiz Dzejas dienu pašā sākumā. Jāteic, ka šajā vietā dzejas draugi satikās arī 2015. gada rudenī, un šī bija atkal sirsnīga satikšanās, kur rāmi plūst Daugava un simtgadīgo ozolu galotnēs ierakstīts Kokneses luterāņu dievnama mūžs.

Šī gada Dzejas dienu moto: "Dzeja dzīvo" apliecina - kamēr vien dzejnieki radīs dzeju, kamēr vien mums būs vajadzīgs dzejā pasacīts vārds, dzeja dzīvos. 

Pērses un Daugavas apdzejotāja Ārija Āre savos jaunākajos dzejoļos vedināja doties pastaigā gar abu upju krastiem, sasveicināties ar "Pērses meiteni", apstāties, kur šalc Pērses ūdenskrituma atveids. Dzidras Čumakevičas lasījumā skanēja mīlestības dzeja mātei – arī tā bija došanās pastaigā, kas ved uz bērnības zemi. Sarmīte Rode vienu no saviem dzejoļiem veltīja Kokneses luterāņu baznīcai – aicinājumam doties ticības ceļā.

Savukārt biedrības vadītājas Maijas Stepēnas uzstāšanās bija kā neliela dzejas izrāde. Maijas kundzei piemīt izcila atmiņa, viņa no galvas skandēja dzejas vārsmas no savām nesen iznākušajām grāmatām "Plūst gaisma" un "Suņuburkšķis". Dzīves gudrība, viedums, mīlestība uz saviem tuvajiem dzīvo viņas dzejā.

Patīkamu pārsteigumu sagādāja koknesietis Jānis Iesalnieks, daloties savā dzejas radīt priekā.

Visskaistākie dzejoļi pārtop dziesmās. Inese, Monta un Normunds Skujas dzejas pastaigai piešķīra dziesmotu noskaņu, dāvājot melodijas no sava bagātīgā dziesmu pūra.

Sirsnīgs paldies par iespēju rīkot dzejas pastaigu pie Kokneses luterāņu baznīcas draudzes mācītājām Haraldam Bietem, paldies par viesmīlību draudzes pārstāvēm Annai Zālītei un Vijai Bērziņai. Paldies visiem atsaucīgajiem koknesiešiem par kopīgo dzejas pastaigu!

Kokneses apvienības pārvaldes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top