Dosies uz Rīgas pilsētas svētkiem09.08.2012

Rīgas dome augusta mēnesī svinēs par tradīciju kļuvušos Rīgas pilsētas svētkus. Viena no šī gada pamattēmām ir veltīta 730. gadadienai kopš Rīgas iestāšanās Hanzas pilsētu savienībā. Atzīmējot šo notikumu, pilsētas laukumos – Rātslaukumā, Doma laukumā un laukumā pie Svētā Pētera baznīcas – tiks rīkots Vecrīgas hanzas tirgus, kurā Rīgas pilsēta aicina piedalīties visas Latvijas Hanzas pilsētas, akcentējot Hanzas nozīmi pilsētu vēsturē un attīstībā, kas cauri gadsimtiem ir saglabājusies kā ekonomiskajos procesos, tā arī kultūras mantojumā.

Atsaucoties Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova uzaicinājumam prezentēt Kokneses pilsētu un pašvaldību, kā arī piedalīties ar kultūras programmu svētku norisē, koknesieši 18. un 19. augustā dosies uz Rīgas pilsētas svētkiem.

Pasākuma centrālā norise būs Rātslaukumā. Šeit valdīs viduslaiku noskaņa – ar tirgošanos, amatnieku darinājumiem, viduslaiku tērpiem, mūziku un dejām un citām tiem laikiem raksturīgām nodarbēm.

Koknesi pilsētas prezentācijas teltī Rātslaukumā pārstāvēs Kokneses novada domes, tūrisma centra un „Kokneses fonda” pārstāvji, kā arī ar aktīvu līdzdarbošanos vietējie uzņēmēji - amatu centrs „Mazā Kāpa”, Z/S „Vecsiljāņi” un SIA „Miki V”. Šeit būs iespēja iegūt informāciju par Koknesi un tūrisma iespējām novadā, kā arī aktīvi līdzdarboties, izgatavojot sev piemiņas velti pie amatu centra ādas apstrādes meistares; uzzināt par koknesiešu izgudrojumiem, apskatot kurmju slazdus un zivju tīrāmos dēlīšus, kā arī nobaudīt novadā gatavoto produkciju – gardo Ievas sieru.

Turpat Rātslaukumā, uz lielās skatuves, visas dienas garumā varēs vērot kultūras programmas. 18. augustā plkst. 16.00 šeit uzstāsies arī koknesieši – spēlmaņu kopa „Skutelnieki”. Skutelnieku izpildījumā būs gan viduslaiku mūzika un dejas, gan arī redzēsim Mugurdanci, Pērkonīti, Oiru, Ģežabli u.c.

Uz tikšanos Rīgas pilsētas svētkos!

Anita Šmite,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top