Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/deju_kolektivs_irsi_starptautiskaja_apkartcelojosa_festivala_ungarija
Drukas datums: 03:29:38 17.09.2019

Deju kolektīvs „Irši” starptautiskajā apkārtceļojošā festivālā Ungārijā25.07.2016

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” maija beigās nosvinēja 25 gadu jubileju. Kā dāvanu sev, dejotāji izvēlējās doties no 13.-18. jūlijam uz starptautisko festivālu Ungārijā. Festivālu organizēja Mako pilsēta, bet dažādi pasākumi notika vairākās vietās - Szegedā, Cserkeszolo, Kiralyhegyes. Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar Ungāriju - tās skaisto dabu, vēsturi, kultūru. Festivālā piedalījās kolektīvi no Francijas, Slovākijas, Čehijas, Igaunijas un Latvijas. Latviju pārstāvējām mēs - deju kolektīvs „Irši” un Ogres kultūras centra deju kolektīvs „Aija”, ar kuru kopā sagatavojām koncerta programmu.

Brīvajā laikā kolektīvi apmeklēja skaisto pilsētu Szegedu, braucām ar kuģi, iepazināmies ar Paprikas un Salami muzeju.

Bugacpusztā vērojām zirgu šovu un baudījām garšīgo gulaša zupu. Pusdienās mūs priecēja ungāru muzikanti.

Veldzi sniedza termālie baseini gan Cserkeszolo, gan Egerā. Mako pilsēta apbūra ar savām strūklakām un apstādījumiem. Divās degustācijās nobaudījām arī Ungārijas vīnus.

Visu laiku kopā ar mums bija ļoti jauka gide Aelita Romdani, un atsaucīgie šoferi Andris Stīpnieks un Edgars Niedra.

Paldies Kokneses novada domei par atbalstu brauciena organizēšanā - Dainim Vingrim, Mārai Bitānei, Sarmītei Rodei un Dacei Svētiņai. Īpašs paldies Iršu pagasta pārvaldes vadītājai Rainai Līcītei par sapratni un atbalstu visa brauciena laikā.

Dejotāji no ceļojuma atbrauca ar jauniem iespaidiem, gandarījumu par labi nodejotiem koncertiem un vēlmi vēlreiz piedalīties kādā ārzemju braucienā.

Lai mums izdodas piepildīt šo sapni!

Paldies visiem dejotājiem un līdzbraucējiem par organizētību un atsaucību visa ceļojuma laikā. Lai skaista vasara visiem dejotājiem un tikšanās prieks atkal rudenī!

Brauciens tika īstenots Valsts kultūrkapitāla fonda finansētā Kokneses novada domes projekta "Vidējās paaudzes deju kolektīva "Irši" dalība starptautiskajā apkārtceļojošajā folkloras festivālā "The International County-Wandering Festival) Ungārijā" ietvaros. VKKF piešķirtais finansējums brauciena organizēšanai - EUR 1000.

Deju kolektīva „Irši” vadītāja Inta Balode