Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/comenius_projekta_rosigais_pavasaris
Drukas datums: 06:43:26 26.02.2020

Comenius projekta rosīgais pavasaris07.05.2011

Pašreiz Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā jūtama spraiga rosība: jau 12. aprīļa vakarā pie mums ieradās starptautiskā Comenius projekta „Art in motion” („Māksla kustībā”) dalībnieki no 4 dalībvalstīm – Itālijas, Nīderlandes, Ungārijas un Vācijas. Lai arī mūsu skolā ir samērā ilga starptautisko projektu pieredze, tomēr šis būs īpašs gadījums, jo nekad neesam uzņēmuši tik lielu delegāciju: atbrauks 28 skolēni un 7 skolotāji. Turklāt projekts paredz, ka skolēniem jādzīvo viesģimenēs. Tādēļ gribam sirsnīgi pateikties visām tām koknesiešu ģimenēm, kas ir gatavas savās mājās uzņemt ciemiņus. Ļoti ceram, ka 4 dienas viesuzņēmējiem sagādās ne tikai papildu rūpes, bet arī interesantus brīžus un gandarījumu!

Kā liecina nosaukums, starptautiskais projekts veltīts mākslai, tās dažādiem veidiem un žanriem. Mūsu sanāksmē izvēlējāmies parādīt Lāčplēsi kā latviešu kultūrvaroni. Atbraucēji kopā ar mūsu skolas 9.-12. klases audzēkņiem, kas iesaistījušies projekta darbā, piedalīsies teorētiskā seminārā „Varonis un tā loma”, turklāt jāatzīmē, ka šo semināru vadīs kādreizējais starptautisko Comenius projektu dalībnieks, tagad politoloģijas students Rihards Blese. Viesi arī stāstīs par savu tautu varoņiem, līdz ar to būs iespēja diskutēt par to, kas ir būtiskais, kopīgais un atšķirīgais dažādu tautu priekšstatos par varoni. Ciemiņi kopā ar mūsu skolēniem apmeklēs Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē, apskatīs Uldevena koka pili, lai labāk iejustos seno laiku notikumos. Paralēli notiks kopīgi mēģinājumi muzikālam uzvedumam, tiks veidota scenogrāfija, sagatavota izstāde.

Projekta sanāksmes noslēgumā piektdien, 15. aprīlī plkst. 19:00 vidusskolas zālē notiks starptautiska muzikāla izrāde „Lāčplēsis”. Tajā izmantots Māras Zālītes librets un Zigmara Liepiņa mūzika. Piedalīsies vidusskolas koris Initas Asarītes vadībā, solisti, kurus sagatavojis Druvis Andriksons. Būs arī viessolists - vācu skolotājs Francs Štefens. Uzvedumu kuplinās dejotāji. Arī ciemiņi būs iestudējuši kora izpildītās dziesmas un iemācījušies dejas uzvedumam, tātad varam sacīt, ka izrāde būs internacionāla. Gaidām skatītājus!

Projekta koordinatores Līvija Reinberga un Inguna Kalniņa