Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/caklakie_aditaji__latvija_vai_zviedrija
Drukas datums: 08:23:43 07.06.2020

Čaklākie adītāji – Latvijā vai Zviedrijā?26.11.2014

No novembra līdz pat 5. februārim ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts piedalīties interesantās sacensībās – noskaidrot, kurā valstī dzīvo čaklākie adītāji ar plašākajām un siltākajām sirdīm – Latvijā vai Zviedrijā. Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" sadarbībā ar Zviedrijā dzīvojošas latvietes izveidoto kustību „Stickaboo” aicina ikvienu piedalīties labdarības akcijā "Noadīsim siltumu".

Ikviens, kuram adīšanas vai tamborēšanas zināšanas nav svešas, aicināts ziedot rokdarbus trūkumā nonākušajām ģimenēm. Tās var būt cepures, cimdi, zeķes, šalles, jakas vai bērnu komplektiņi, lai ziemu varētu aizvadīt siltāk.

Tāpat arī ikviens, kuram mājās ir nevajadzīgi adījumi labā lietošanas kvalitātē, var piedalīties akcijā un atnest uz izdales punktu "Māja atbalstam", Tallinas ielā 81, Rīgā, darba dienās 9-17, vai uz reģionālo izdales punktu. Visi adījumu ziedojumi tiks saskaitīti un akcijas noslēgumā tiks noteikts, kuri adītāji – no Latvijas vai no Zviedrijas – ir bijuši visčaklākie. „Pašlaik „Stickhjälpen” (Knitting Aid) projekta ietvaros norisinās labdarības akcija ”Sasildīsim Latviju”, kuras mērķis ir adīt un ziedot praktiskus adījumus Latvijas trūcīgajām ģimenēm. Par sadarbības partneri Latvijā izvēlējāmies Latvijas Samariešu apvienību, kas ar savu plašo organizācijas tīklu, pieredzi un entuziasmu likās visuzticamākais un piemērotākais partneris šim projektam,” saka idejas autore Ieva Valaine. Stickaboo tika izveidots 2013. gadā un pašlaik ir viens no Zviedrijas lielākajiem adītāju forumiem, kam seko vairāk nekā 10 tūkstoši aktīvu lasītāju. Stickaboo Dzijas klubs organizē konkursus, izdod adīšanas aprakstus un kopā ar biedriem izmēģina jaunas dzijas.

„No iepriekšējo gadu pieredzes zinām, ka adījumi ir tie, kas gada aukstajos mēnešos daudzām ģimenēm pietrūkst. Tāpēc īpaši priecājamies par šādu inicatīvu un ar interesi vēlamies arī noskaidrot – kurā valstī dzīvo aktīvākie adītāji,” saka Pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai vadītāja Agita Kraukle.

Papildu informācija:

Agita Kraukle Latvijas Samariešu apvienības projekta "Paēdušai Latvijai" vadītāja Tālr. 67518289, 22033700 e-pasts: agita.kraukle@samariesi.lv

Baiba Pare Latvijas Samariešu apvienības komunikācijas speciāliste Tālr. 28618033 e-pasts: baiba.pare@samariesi.lv