Biedrība “SB Koknesis” aizvadījusi aktīvu un panākumiem bagātu sezonu08.10.2018

Biedrība "SB Koknesis" aizvadījusi aktīvu un panākumiem bagātu sezonu, izcīnot vicečempiona titulu. Šogad biedrības "SB Koknesis" komandu pārstāvēja tikai viens autobraucējs – Markuss Ūtēns, kurš šogad pēdējo reizi brauc MINI Bagy klasē. Šajā gadā tika braukts gan Latvijas, gan Lietuvas čempionātos, gan Žemaitijas – Kurzemes kausā, gan Ziemeļeiropas zonas (NEZ) krosskartu rallijkrosā, kurš notika Biķernieku trasē, Rīgā. Gada kopvērtējumā Latvijas čempionātā Markuss Ūtēns ir ieguvis 5.vietu, bet Lietuvas čempionātā pēc  spraigām cīņām izcīnīta 2. vieta.

NEZ krosskartu čempionāta Latvijas posmā piedalījās braucēji no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Krievijas, kopā  14 braucēji. Markusam šīs bija pirmās tik plaši pārstāvētās sacensības un pēdējā aplī pēc sadursmes ar konkurentu, viņam nācās atkāpties no 3. vietas, finišējot kā  5. braucējam.  Žemaitijas – Kurzemes kausā Markuss piedalījās tikai vienā posmā, Plunģes autotrasē, izcīnot godpilno 1.vietu.

Latvijas čempionāta pirmais posms notika Brenguļu autotrasē, kur Markuss ieguva 4.vietu. Jēkabpils Pilskalna autotrase, kurā tika organizēts otrais posms, braucējam nebija visai veiksmīga, jo laika kontrolē atklājās motora defekts. Tehnikas defekts tika novērsts tikai uz 3.kvalifikācijas braucienu, kur Markuss pārliecinoši izcīnīja 1.vietu, startējot no pēdējās rindas. Tomēr punkti par 3 kvalifikācijas braucieniem, no kuriem divi tika pavadīti boksos, remotos, tika savākti par daudz un tas liedza startēt un cīnīties par uzvaru fināla braucienā. Rezultātā šajā posmā Markuss neieguva nevienu kopvērtējumam punktu.

Latvijas čempionāta trešajā posmā, Vecpils autotrasē, sīvā konkurencē ar sekundes simtdaļas pārsvaru, Markuss Ūtēns piekāpās trešajai vietai, ieņemot godpilno 4.vietu. Spraiga cīņa par finālā notika Smiltenes autotrasē, kur notika ceturtais Latvijas čempionāta posms. Visas dienas garumā, kvalifikācijas braucienos, Markuss stabili turējās 2.vietā. Finālbraucienā, izvēloties ļoti labu starta vietu, Markuss izraujas vadībā, tomēr tiek konstatēts falšs starts citam braucējam un starts ir jāatkārto. Otrajā reizē finālbrauciens Markusam ir neveiksmīgs, jo trešā apļa līkumā bagijam tiek nolauzts ritenis un tas liedz braucienu turpināt. Šī neveiksme atkal mūsu braucēju atstāj bez punktiem kopvērtējumā.

Noslēdzošais Latvijas čempionāta posms tika rīkots Bauskā, Mūsas trasē, kur Markuss visas dienas garumā turējās pirmajā trijniekā un arī finālā izcīnīja pārliecinošu 2.vietu.

Paralēli Latvijas čempionātam, "SB Koknesis" biedrība tika pārstāvēta arī Lietuvas čempionātā, kurā mūsu braucējam Markusam Ūtēnam veicās daudz labāk, jo tehnika nepievīla nevienu reizi. Lietuvas čempionāta visi posmi ir rezultatējušies ar pjedestālu, ir iegūtas divas 3.vietas un divas 2.vietas, kas kopvērtējumā Markusu Ūtēnu ieceļ vicečempiona titulā!

Par cik MINI bagiju tehniskajos noteikumos drīkst piedalīties braucēji līdz 10 gadu vecumam, tad šis bija Markusa pēdējais gads šajā klasē. Nākotnes plānos ir piedalīties NEZ krosskartu 125 cm2 klases čempionatā un rallijsprintā. Par to kā plāni tiks realizēti, redzēsim nākamajā gadā. Ļoti priecāsimies par sponsoriem un atbalstītājiem!

"SB Koknesis" izsaka lielu pateicību par līdzšinējo atbalstu Kokneses novada domei, Kokneses Sporta centram! Liels paldies mūsu atbalstītājiem  Z/S "Sietiņi", BURSH alusdarītavai, LUI garage, Andrim Elstam.

Markuss Ūtēns saka paldies saviem līdzjutējiem un atbalstītājiem, mehāniķiem, kas palīdzēja tikt galā ar visām tehniskajām ķibelēm. "Īpašs paldies maniem cīņu biedriem par aizvadīto sacensību sezonu. Bija interesantas, aizraujošas un spraigas cīņas, kas palika trasē, bet ārpus tās ieguvu daudz labus draugus!"

Ievas Ūtēnas teksts un foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top