faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Bezmaksas WiFi jau pieejams Vecbebru Profesionālajā vidusskolā13.01.2014

2013. gada nogalē uzsākts vērienīgs ilgtermiņa projekts „WiFi skolās”, aprīkojot mācību iestādes Latvijā ar bezmaksas bezvadu internetu. Kopš projekta sākuma WiFi tīkls „Lattelecom-free” pieejams jau 17 izglītības iestādēs visā Latvijā. Šogad plānots atklāt bezmaksas WiFi teritoriju vēl 100 mācību iestādēs, aptverot vidusskolas, koledžas, augstskolas u.c. mācību vietas.

Pirmās mācību iestādes, kur projekta laikā atklāta bezvadu interneta iespēja, ir Līvānu 1. vidusskola un Daugavpils 12. vidusskola. Lai arī bezmaksas WiFi ir salīdzinoši jauna iespēja mācību iestādēs, arvien vairāk skolēnu izmanto tā sniegtās priekšrocības. Decembra dati liecina, ka visvairāk bezmaksas WiFi unikālo lietotāju bijis Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā, Jelgavas 5. vidusskolā un Tukuma 2. vidusskolā.

Bezvadu internets ļauj skolotājam izmantot mobilo datorklasi, planšetdatorus un citas mobilās tehnoloģijas. Ar to palīdzību skolēni var informāciju izpētīt un izzināt paši, pārbaudīt savas zināšanas testos un simulācijā, norāda pedagogi. „Skolotājs var palielināt savu produktivitāti, lietojot viedtelefonu vai planšetdatoru - nofotografējot tāfeli, skolēnu darbus vai demonstrējumus, automātiski ielādējot tos "mākonī", lai tie ir pieejami skolēniem arī vēlāk,” par bezmaksas WiFi priekšrocībām stāsta Gatis Narvaišs, Iespējamā misijas absolvents, dabaszinātņu skolotājs un macibuvideo.lv autors. „Tā ir iespēja paplašināt savas klases un laboratorijas iespējas, darot un piedzīvojot to, ko bez tehnoloģijām nevarētu.”

„Mūsdienīga skola izmanto internetu, lai iemācītu skolēniem meklēt informāciju, operēt ar to. Tā ir iespēja pedagogiem pasniegt sarežģītu informāciju saistošā un digitālai paaudzei pierastā veidā,” stāsta Edgars Strods, Lattelecom Interneta un balss biznesa daļas direktors. „Protams, internets nav brīnumlīdzeklis, kas aizstās tradicionālās mācību metodes, tas drīzāk ir papildu instruments progresīva un atraktīva satura pasniegšanai.”

Bezmaksas bezvadu tīkls „Lattelecom-free” pieejams skolās, kas atrodas tādās vietās kā Daugavpils, Līvāni, Jaunkalsnava, Vecbebri, Madona, Tukums, Jūrmala, Jēkabpils, Alūksne, Kandava, Balvi, Baldone, Skrīveri, Lizums un Lejasciems. Februārī plānots ierīkot bezmaksas WiFi Balvu pamatskolā, Rūjienas vidusskolā, Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolā un Majoru vidusskolā.

Tīkla „Lattelecom-free” skolu projekta unikālo lietotāju skaits mācību iestādēs decembrī pārsniedzis 1400 cilvēku. Kopumā Lattelecom bezmaksas WiFi lietotāju skaits pagājušajā mēnesī sasniedzis 65 766. Plānots, ka šogad unikālo lietotāju skaits varētu pārsniegt 100 000 cilvēku.

Līdz šim Lattelecom atvēris vairāk nekā 3479 bezmaksas WiFi punktu, kuros ietilpst gan vairāk nekā 2825 publiskie Lattelecom-free bezvadu interneta punkti, gan tie, kas atklāti sadarbībā ar tādiem uzņēmumiem kā Statoil, SEB, DNB, Nordea, Atlētika un daudziem citiem.

Kā pieslēgties bezmaksas WiFi visā Latvijā?

Patlaban WiFi punktu saraksts ir pieejams www.WiFi.lv un www.1188.lv, kur atsevišķi izdalīti bezmaksas punkti. Katrs punkts sniedz tādu interneta ātrumu, kas ļaus lejupielādēt attēlus, fotoattēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Lai lietotu Lattelecom bezmaksas WiFi internetu publiskās piekļuves vietās, lietotājam savā viedierīcē jāizvēlas „Lattelecom-free” tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa pārlūkprogrammā atvērsies WiFi mājas lapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties 15 sekunžu īsu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi, lietotājam būs jāatkārto iepriekš minētās darbības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens var vērsties pie Lattelecom servisa, sazinoties pa tālruni 177.

Papildu informācija

Līga Bite

Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top