Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/baltijas_cela_30_gadadienai_top_verienigs_koncerts_liktendarza
Drukas datums: 04:13:55 18.02.2020

Baltijas ceļa 30 gadadienai top vērienīgs koncerts Likteņdārzā10.05.2019

Atzīmējot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākā notikuma Baltijas ceļa 30. gadadienu, šogad, 24.augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts  " Saule , Pērkons, Daugava".  Svētku koncertā izskanēs mūsu tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku asociatīvas melodijas un dziesmas. 

 "Ar Baltijas ceļu sākās reāli procesi, pierādījās pasaulei, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi - būt brīviem. Tamdēļ koncertu redzu kā Brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas  - latvieši, lietuvieši un igauņi ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava - Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai," skaidro koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne- Zālīte.

 Režisore stāsta, ka Likteņdārzs ir vispiemērotākā vieta šādam koncertam, kurš plānots kopā ar saules gaitas noslēgšanos vakarā. Arhiteks un scenogrāfs Didzis Jaunzems projektējot brīvdabas skatuvi radīs ar arhitektūras vizuālajiem līdzekļiem skatu, kad saslēdzas dabas skaistums, dziesmu, mūzikas , deju skaistums svētku īpašā gaisotnē, kad gaisā virmo prieks, lepnums un mīlestība uz Latviju!

Svētku koncertā " Saule, Pērkons, Daugava" piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, koris Gaudeamus, dziedātāji Ieva Akurātere, Lorijas Vuda un citi. Mārtiņš Brauns speciāli šim koncertam gatavo kādu pārsteigumu, jaunu skaņdabu. Savukārt pazīstamais horeogrāfs Agris Daniļevičs jau strādā pie deju priekšnesumiem, kas jāpielāgo dejai Daugavas krastā.  Koncerta programmu veido diriģents Ivars Cinkuss.

 Koncerta tapšanu atbalsta arī Kokneses novada dome.  Kā arī Kokneses kultūras cilvēki, dziedātāji dejotāji līdzēs koncerta dalībniekiem un viesiem svētku vainagā ievīt skaistākos ziedus.

 Koncerts notiks 24.augustā plkst. 18.00, Likteņdārzā, Kokneses pagastā, Koknesē.

 Informāciju sagatavoja:

 Maira Miķelsone,

koncerta producente