Audziet laimīgi, mazie novadnieki!09.07.2019

Kokneses novada svētki jau sesto vasaru iesākās ar sirsnīgu sarīkojumu – jaundzimušo novadnieku sumināšanas pasākumu "Man blakus tava sirsniņa". 5. jūlijā vakarā Kokneses novada domes zālē uz savu pirmo svinīgo pasākumu bija aicināti bērniņi, kuri dzimuši 2018. gada otrajā pusgadā un vecāku lolotās atvasītes, kas nākušas pasaulē līdz šī gada 30. jūnijam.

Šajā laika posmā mūsu novads kļuvis bagātāks par 39 bērniņiem – 15 meitenēm un 24 zēniem. Kokneses novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Ozola, sveicot smaidošās māmiņas un tētus, uzsvēra, ka viņu bērniņi dzimuši īpašā laikā – Latvijas valsts simtgadē, bet šī gada bērniņi pēc gadiem varēs sacīt: "Mūsu dzimšanas gadā Koknese atkal kļuva par pilsētu!" Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris novēlēja vecākiem un vecvecākiem daudz mīlestības, sirds gudrības un pacietības, audzinot savus bērniņus, kas ir mūsu visskaistākā nākotne. Priekšsēdētāja sacīto turpināja šī pasākuma brīnišķīgie mākslinieki Dina Bitēna-Sirmā un Atvars Sirmais, kuri vislabāk pazīstami kā Čučumuižas rūķu krustmāmiņa un rūķītis Taustiņš. "Jūsu bērniņš ir vislielākais brīnums, un viņš jums ir uzticēts, lai izaugtu laimīgs jūsu mīlestības saulītē!" – sacīja rūķu krustmāmiņa, kura tikpat sirsnīgus vārdus veltīja arī vecvecākiem un krustvecākiem. 

Rūķu dziedātās dziesmas un saulainie vēlējumi sasildīja mazas un lielas sirsniņas. Zāles vienā stūrītī kā vēl viens jauks pārsteigums bija zaķīšu pirtiņa, kurā gozējās divi omulīgi zaķēni Amanda un Daniels. Bet par atmiņu no šī pasākuma mazajiem novadniekiem tika dāvināti čaklu roku darināti – uzņēmuma "TPM"  zaķēni ar zaļo Kokneses sirsniņu, kas iespējams kļūs par mīļāko bērnības rotaļlietu. Apdāvinātos bērniņus un vecākus Ingus Pugačovs aicināja fotografēties pie zaķīšu pirtiņas.

Audziet lieli un laimīgi, mazie novadnieki!

Vecāki, kuri nevarēja ierasties pasākumā, ir laipni gaidīti Kokneses novada Dzimtsarakstu nodaļā, lai saņemtu dāvaniņas.

Sarmīte Rode

Foto: Ingus Pugačovs

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top