Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/aktualitates1/atkartoti_sakusies_pretendentu_pieteiksana_apbalvojumam_zemgales_laiks_ziedonim_2020
Drukas datums: 22:39:18 20.09.2020

Atkārtoti sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim” 202013.08.2020

13. augustā biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību atkārtoti izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums jau ceturto gadu tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā. Lai arī ierasts, ka Zemgales novadnieki tiek cildināti maija beigās, šogad ceremonija noritēs septembra nogalē. Pieteikšanās no 13. augusta līdz 1. septembrim, taču laureātu paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā Jēkabnieku  kultūras namā 25. septembrī.

“Šajā neziņas pilnajā laikā ir ļoti svarīgi atcerēties par apkārtējiem cilvēkiem un viņu darbiem, tāpēc, neskatoties uz to, ka nācās ceremoniju pārcelt uz rudeni, vēlamies cildināt Zemgales novadniekus arī šogad,” stāsta biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” konkursa organizatoru komanda.

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt personības no Zemgales novada, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem, kā arī atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatnībai, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām.

Organizatori aicina pieteikties un pieteikumus stāstu formātā iesūtīt no 13. augusta līdz 1. septembrim. Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas konkrētajā nozarē, iedvesmo un iesaista citus.

Stāstus izskatīs žūrija, kuras sastāvā būs fonda “Viegli” un Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji, kultūras jomas un pašvaldību pārstāvji, kas pieņems sarežģīto lēmumu, kurus piecus Zemgales novadniekus šogad godināt ceremonijā.

Septembra beigās apbalvošanas ceremonijā tiks godināti pieci Zemgales novada laureāti, un tajā piedalīsies visu stāstu varoņi, fonda “Viegli”, Imanta Ziedoņa muzeja, pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji, viesi un draugi, kas godinās un leposies ar šī gada novada laureātiem.

Apbalvošanas ceremonijas norisi atbalsta "Latvijas Valsts mežu Zemgales kultūras programma 2020".

Konkursa nolikums

 Papildu informācijai:

Elizabete Pavlovska

Biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” vadītāja