Ārvalstu vēstnieki viesojas Likteņdārzā24.09.2015

 24. septembrī Latvijā akreditētie ārvalstu rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki piedalījās Ārlietu ministrijas rīkotajā ikgadējā reģionālajā braucienā. Šoreiz vēstnieki devās uz Daugavpili, kā arī apmeklēja Latvijas un Baltkrievijas pierobežu. Braucienu 35 Latvijā akreditēto ārvalstu rezidējošo un nerezidējošo misiju vadītājiem ar dzīvesbiedriem organizēja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Ikgadējo braucienu mērķis ir veicināt Latvijas un ārvalstu sadarbību tūrisma, izglītības, uzņēmējdarbības un kultūras jomā.

Turpceļā diplomātisko misiju vadītāji viesojās Likteņdārzā, kur viņus laipni sagaidīja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, „Kokneses fonda” administratīvā direktore Benita Rugaine un citi Likteņdārza pārstāvji.

Ar SIA „Impresso” desmit elektromobiļiem ciemiņi tika izvizināti ekskursijā pa Likteņdārzu, tādējādi gūstot priekšstatu par to, kā top mūsu kopīgi lolotā dāvana Latvijas valsts simtgadei. „Pie jums Koknesē ir tik skaisti! Mēs noteikti atkal atbrauksim ciemos!” – izskanēja atbraucēju atsauksmes par redzēto.

Viesošanās noslēgumā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis iestādīja latviešu spēka simbolu - ozolu.

Daugavpilī vēstnieki apmeklēja Latvijas lielāko reģionālo universitāti, studentu pilsētiņu, satikās ar studentiem. Notika arī vairākas tikšanās ar Daugavpils un novada biznesa pārstāvjiem, uzņēmuma “Latvijas Maiznieks”, kā arī franču firmas Axon Cable ražotnes apmeklējums. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ārvalstu misiju vadītājus sveica pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis.

25. septembrī vēstnieki iepazīsies ar Latvijas – Baltkrievijas robežpunkta “Silene” darbību, tiksies ar Baltkrievijas pilsētas Braslavas pašvaldības pārstāvjiem, kā arī viesosies vairākos Vitebskas reģiona uzņēmumos.

Kokneses novada domes

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top