Apvienoto Arābu Emirātu vēstnieces vizīte Koknesē28.09.2020

Rudens krāsu bagātā, vasaras siltuma pielietā dienā – 25.septembrī – Kokneses novadā viesojās Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstniece Latvijā Hanāna Halfāna Ubaida Alī Almadhanī. Vizītē kopā ar vēstnieces kundzi piedalījās Saeimas deputāts, bijušais Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, kā arī citi pašvaldības un vēstniecības darbinieki. Tikšanās iesākās Kokneses tūrisma informācijas centrā. Vēstniece iepazina Kokneses senatni un mūsdienas, vērojot kādreiz varenās Kokneses pils, kā arī Likteņdārza maketu, interaktīvo stendu, un uzklausīja stāstus par mūsdienu cilvēkam zudušām ainavām Kokneses apkārtnē.

Ar lielu interesi Kokneses tūrisma informācijas centra izstāžu zālē noritēja tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem. Baiba Cīrule no paipalu fermas “Olalā!” un Inese Kāpiņa no ādas apstrādes darbnīcas “Dunense” iepazīstināja ar uzņēmumos ražotajiem produktiem, stāstīja par ražošanas procesu un preču realizāciju Latvijas, kā arī ārvalstu tirgos. Vēstniece aicināja uzņēmējus sadarboties ar vēstniecību un pievērsa uzmanību iespējai savu produkciju eksportēt uz AAE. Vēstniece viesojās arī pašā “Dunenses” darbnīcā un vēroja, kā top roku darināti ādas izstrādājumi.

Ar saules pielietu pagalmu, ar rudenīgi gleznainiem upju krastiem vēstnieci sagaidīja Kokneses viduslaiku pils senie mūri. Vēstnieces dzimtene ir tuksnesis, un viņu pārsteidza plašie Daugavas un Pērses ūdeņi, īpaši upju sateces vieta, kas iekļauta Latvijas ainavu dārgumu sarakstā. Reti septembra beigās ir tik siltas un saulainas dienas kā vēstnieces vizītes diena, tādēļ brauciens ar kuģīti “Vīgante” līdz Likteņdārzam bija īpašs, lai iepazītu vienu no Latvijas ainaviski skaistākajām vietām. Saviļņojošs bija mirklis, kad vēstniece kā piemiņas zīmi iestādīja koku Likteņdārzā. Tas zaļos līdzās Latvijas prezidentu stādītajiem kokiem. Pēc kāda laika Likteņdārza Draugu alejā būs redzams bruģakmens ar vēstnieces vārdu kā apliecinājums ekselences vizītei šajā īpašajā vietā.

Vizītes noslēgumā ceļš veda uz Bebru pagasta saimniecību “Vecsiljāņi”, kur “Ievas siera” meistare Ieva Midega sniedza ieskatu siera ražošanas procesā. “„Ievas siers” tiek gatavots no augstākās vērtības, nepasterizēta rīta slaukuma piena. Ikkatrs siera ritulis ir mūsu meistaru prasmīgo roku darbs, ikkatrs no tiem ir veidots ar lielāko atbildību pret siera kvalitāti un tā nākotnes baudītāju. Pie pircējiem siers nonāk pēc diviem mēnešiem no gatavošanas brīža, kad tas ieguvis savas labākās garšas īpašības,” stāstīja saimniece. Baudījumam degustācijas laikā tika piedāvāti saimniecībā ražotie sieri. Kā izrādās, vēstnieces iecienītākais siers ir ar amoliņa sēklām. Garšas ziņā atšķirīgs bija gandrīz četrus gadus nogatavinātais siers.

Ar jauniem atklājumiem bagāta šī diena bija vēstniecības pārstāvjiem Kokneses novadā, kuri atzinīgi novērtēja gan uzņēmēju darbošanos, gan viesmīlīgo uzņemšanu un vietas pievilcību. Ar cerībām raugāmies nākotnē, ka sadarbība starp vēstniecību un Kokneses uzņēmējiem, kā arī pašvaldību, turpināsies.

Informācija:

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto:

Anita Šmite.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top