Aizkraukles koru apriņķa skatē Kokneses novada koriem I pakāpes!18.04.2018

Aizkraukles novada vidusskolā 13. aprīlī notika Aizkraukles koru apriņķa 2018. gada skate. Skati rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību un Aizkraukles koru apriņķu virsdiriģentu Eduardu Grāvīti, un tās mērķis bija veikt XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku dalībnieku atlasi. Ar lieliskiem rezultātiem skatē piedalījās Kokneses kultūras nama senioru koris "Alaine" un sieviešu koris "Anima".

Jauktie A grupas kori skatē dziedāja trīs dziesmas no svētku noslēguma koncerta repertuāra: divus izlozes skaņdarbus un vienu brīvas izvēles skaņdarbu a cappella.  Jauktie B grupas, sieviešu un vīru koris žūrijas vērtējumam nodeva trīs dziesmas no noslēguma koncerta repertuāra: divus izlozes skaņdarbus un vienu brīvas izvēles skaņdarbu. Senioru kori skatē dziedāja trīs dziesmas: divus izlozes skaņdarbus un vienu brīvas izvēles skaņdarbu no senioru koru koncerta repertuāra.

Koru māksliniecisko un tehnisko sniegumu pēc 50 punktu sistēmas vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra izveidota žūrija piecu kora mūzikas ekspertu sastāvā. Kokneses kultūras nama senioru jauktais koris "Alaine", (diriģente Silvija Cīrule) ieguva I pakāpi ar 41,83 punktiem un sieviešu koris "Anima", (diriģente Lelde Kamzole–Gagaine)  arī ieguva I pakāpi ar 40,11 punktiem.

Paldies koru dziedātājiem un diriģentēm par ieguldīto darbu, godā ceļot koru dziedāšanas tradīcijas! Lai tikpat skaisti balsis skan Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkos!

Foto no portāla www.staburags.lv arhīva

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top