Aicina skolotājus pieteikties bezmaksas digitālo prasmju mācību programmā30.10.2013

Lai veicinātu radošas un mūsdienīgas mācības Latvijas skolās, Samsung Electronics Baltics [turpmāk Samsung] sadarbībā ar Iespējamo Misiju izsludina vērienīgu digitālo prasmju apmācību programmu skolotājiem – „Samsung Skola nākotnei”, tā aizsākot digitālās izglītības iniciatīvu Latvijā. „Samsung Skola nākotnei” sniegs iespēju 120 skolotājiem un direktoriem bez maksas apgūt prasmes, kā veidot un mācībās izmantot sociālos medijus, blogus, infografikas, foto, video un animācijas. Skolotāju komanda, kas vispārliecinošāk nodemonstrēs tehnoloģiju izmantošanas konceptu mācībās, programmas noslēgumā saņems 10 000 eiro jaunu tehnoloģiju iegādei savā skolā.

Mācībām „Samsung Skola nākotnei” ir aicināta pieteikties ikviena vispārizglītojošā Latvijas skola, 4 cilvēku sastāvā, kurā ietilpst 3 skolotāji un skolas direktors. Programmas ietvaros kvalitatīvi apmācīt ir iespējams 30 skolas, un, ja pieteikto skolu skaits būs lielāks, skolu pieteikumus izvērtēs projektam piesaistīta žūrija. Skolotāju komandas 5 mēnešus bez maksas pilnveidos savas digitālās prasmes un noslēgumā varēs sacensties par 10 000 eiro Samsung jaunākajām tehnoloģijām savai skolai.

„Šodienas skolā apgūtās prasmes ir tieši saistītas ar jauniešu konkurētspēju rītdienas darba tirgū. Mēs kā tehnoloģiju uzņēmums ļoti labi apzināmies ne tikai tehnoloģiju iespējas, bet arī to, ka izšķirīgākas par tehnoloģijām ir prasmes tās izmantot. Tādēļ mūsu mērķis ir palīdzēt pilnveidot skolotāju digitālās prasmes un kompetenci, kas ļaus veidot skolēniem aizraujošu un iesaistošu saturu mācību stundām,” norāda Iveta Bojāre, Samsung Electronics Baltics Korporatīvās komunikācijas vadītāja.

„Aicinājums pieteikties mācībām skolotājus kopā ar direktoru ir tālredzīgs programmas veidotāju lēmums. Apvienojot skolotāju kompetenci un vadības atbalstu, skolās iespējams veicināt tehnoloģiju izmantošanai labvēlīgu vidi,” uzsver Rūdolfs Kalvāns, Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietnieks.

Skolu komandu pieteikumus un mācību laikā izstrādātos skolu projektus vērtēs īpaša žūrija, kuru veido Latvijas universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, Iespējamā misija valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma, IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietnieks Rūdolfs Kalvāns, Latvijas un pasaules čempions burāšanā, sporta skolas Rīdzene skolotājs Jānis Preiss, Rīgas Krievu drāmas teātra aktrise un dziedātāja Veronika Plotņikova, Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzējs un mūziķis Kārlis Kazāks un Valmieras 5.vidusskolas skolnieks Lauris Jančevskis.

„Samsung Skola nākotnei” mācības nodrošinās “Iespējamā misija” lektori un piesaistīti nozares eksperti. 120 skolotāji un skolu direktori mācībās apgūs, kā veidot un mācībās izmantot blogus un sociālos medijus, kā ar infografiku palīdzību attēlot dažādus procesus, kā taisīt animācijas un video materiālus.

“Iespējamās misijas skolotāji savās stundās jau aktīvi izmanto tehnoloģiju iespējas. Samsung skolotāju digitālās apmācības ir lieliska iespēja nodot savu pieredzi arī citiem Latvijas skolotājiem. Mēs esam pārliecināti, ka katrs bērns var sasniegt augstus mērķus, neatkarīgi no tā, kur viņš ir dzimis, un skolotāja loma, kā arī savstarpēja sadarbība skolēnu izaugsmē ir ļoti liela,” uzsver Mārīte Seile, Iespējamā misija direktore.

Visas Latvijas skolas pieteikties „Samsung Skola nākotnei” mācību programmai ir aicinātas līdz 25. novembrim, aizpildot pieteikuma formu interneta mājas lapā www.samsung.com/lv/skolanakotnei

Skolotāju digitālās mācības programma ir jau otrā Samsung izglītības iniciatīvas aktivitāte Latvijā. Šovasar Valmierā notika vasaras nometne, kurā 15 skolotāji un 15 skolēni no visas Latvijas profesionāļu vadībā apguva video, foto, animāciju un aplikāciju veidošanu, un radīja digitālus mācību materiālus matemātikā, fizikā, bioloģijā, ķīmijā un informātikā.

Par Samsung Electronics

Samsung Electronics ir pasaulē vadošais tehnoloģiju ražotājs, kas lietotājiem visā pasaulē paver jaunas iespējas. Līdz ar nerimstošo darbu inovāciju izstrādē mēs attīstām un pārveidojam TV produktu, viedtālruņu, personālo datoru, printeru, kameru, mājsaimniecības ierīču, LTE sistēmu, medicīnas iekārtu, pusvadītāju un LED risinājumu klāstu. Mēs nodarbinām aptuveni 270 000 cilvēku 79 pasaules valstīs, un mūsu produktu ikgadējais pārdošanas apjoms pārsniedz 187,8 miljardus ASV dolāru. Lai uzzinātu par mums vairāk, lūgums apmeklēt interneta vietni www.samsung.com

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top