faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

2019. gada Likteņdārza aktualitātes16.01.2019

2019. gads Likteņdārzā plānoti daudz un dažādi pasākumi – gan jau tradicionāli un apmeklētāju iemīļoti, gan jauni – īpaši šim gadam gatavoti.  Turpināsies arī Likteņdārza attīstības darbi - Lielā kalna veidošana un Likteņdārza draugu alejas iebruģēšana, kā arī šī brīža nozīmīgākais projekts – daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas būvniecība.

 13. aprīlis, Lielā talka.

Līdz ar pavasara atnākšanu rosība atgriezīsies arī Likteņdārzā. Jau tradicionāli pirmais kopīgais pasākums būs Lielā talka 13. aprīlī, uz kuru gaidīsim gan lielus, gan mazus, jo darāmais atradīsies visiem. Īpaši aicinām koknesiešus, kuri par piedalīšanos talkā var saņemt Likteņdārza Gada karti. Tā dod iespēju 6 cilvēkiem sezonas laikā, uzrādot šo karti, apmeklēt Likteņdārzu bez ieejas ziedojuma.

 3. maijs, Piemiņas vietas atklāšana Latvijas dibinātājiem un neatkarības atjaunotājiem.

2018. gadā Likteņdārzā sadarbībā ar biedrību „4. maija Deklarācijas klubs” un tās valdes priekšsēdētāju Veltu Čebotarenoku tika uzsākta piemiņas vietas veidošana visiem 1918.gada 18. novembra Latvijas valsts dibinātājiem un 1990.gada 4.maija neatkarības atjaunotājiem. Piemiņas vieta atradīsies Likteņdārza draugu alejas sākumā, un tās svinīga atklāšana plānota 2019. gada 3. maijā.

 10. maijs, Piemiņas ansambļa, kas veltīts politiski represēto ģimeņu mātēm, atklāšana.

Latvijas politiski represētie iesaistījušies Likteņdārza īstenošanā kopš pašiem tā pirmsākumiem, ar savu ieguldījumu piedaloties gan amfiteātra ozolu godasardzes izveidošanā, gan Lielā kalna tapšanā, gan draugu alejas iebruģēšanā, gan strādājot talkās. Šogad sadarbībā ar biedrību „Latvijas Politiski represēto apvienība” tās valdes priekšsēdētāja Ivara Kaļķa vadībā Liktens gātes ekspozīcijas Klusuma nama zonā  10. maijā plānots atklāt piemiņas ansambli politiski represēto mātēm.

13. jūlijs, Sajūtu jeb Ģimenes diena

Jau ceturto gadu vasaras vidū Likteņdārzā norisināsies par Sajūtu jeb Ģimenes diena. Lieli un mazi būs mīļi gaidīti uz aizraujošām aktivitātēm kopā ar ģimeni un draugiem. Sajūtu jeb Ģimenes diena ir īpašs laiks, ko nesteidzīgi pavadīt skaistajā Likteņdārza ainavā – izjust vēja plūsmu, saules vilinošo siltumu, Daugavas ūdeņu mierīgo ritumu, ieklausīties dabā un būt kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem radošā un pozitīvā gaisotnē, izglītojošās un jautrās nodarbēs.

 24. augusts Baltijas ceļa 30. gadadienai veltīts koncerts

Viena no skaistākajām Likteņdārza tradīcijām ir vasaras koncerti kopā ar Likteņdārza draugiem. Šogad 23. augustā aprit 30 gadi kopš leģendārās vienotības akcijas “Baltijas ceļš”. Par godu tam augustā Likteņdārza amfiteātrī notiks skaists koncerts “Saule. Pērkons. Daugava.”, kurā Atmodas laika sirsnīgākās dziesmas izpildīs Latvijā populāri mūziķi.

  7. septembris, Ābolu balle.

Iestājoties rudenim, Likteņdārzā jau trešo gadu norisināsies tradicionālā rudens Ābolu balle. Lieli un mazi būs mīļi gaidīti uz ābolu ražas svētkiem, lai kopīgi vāktu ābolus, spiestu sulas, vārītu ievārījumu, ceptu pankūkas, uzzinātu jaunāko par ābolu šķirnēm un baudītu tautas deju priekšnesumus un īpašas aktivitātes bērniem.

 18. novembris, Saulrieta sagaidīšana Likteņdārza amfiteātrī.

18.novembrī Likteņdārza amfiteātrī pie Daugavas tradicionāli tiek svinēta Latvijas neatkarības proklamēšanas diena, visiem kopīgi dziedot Latvijas himnu, klausoties "Kokneses fonds" padomes priekšsēdētāja, skatoties tautas deju priekšnesumus, liekot svecītes Latvijas kontūras formā un sagaidot saulrietu ar simbolisko astoņpadsmit ugunskuru iedegšanu.

 Izbraucieni ar kuģīti.

Šogad no maija līdz septembrim Likteņdārza apmeklētājiem būs pieejama jauna aktivitāte – 2 stundu gari izbraucieni pa gleznaino Daugavas ainavu ar 7 vietīgu kuģīti no Likteņdārza piestātnes līdz Moku salai un atpakaļ. Plānotās biļešu cenas – 7 EUR pieaugušajiem un 5 EUR pensionāriem un bērniem. Kāzām vai pasākumiem būs iespēja rezervēt visu kuģīti atsevišķam braucienam. Informācija: liktendarzs@koknesesfonds.lv vai pa tālruni  25495544.

 Izmaiņas "Kokneses fonda" vadībā.

Jau ilgāku laiku tika plānots, ka pēc Latvijas simtgades un Likteņdārza 10 gadu jubilejas, kas tika aizvadīta 2018. gadā, pēc 13 gadu darba Likteņdārza idejas autoru Vili Vītolu „Kokneses fonda” padomes priekšsēdētāja amatā nomainīs viena no Fonda dibinātajām un Likteņdārza aktīvākajām veidotājām Sandra Kalniete. Savukārt fonda valdes priekšsēdētāju Valdu Auziņu nomainīs līdzšinējais "Kokneses fonda" projektu vadītājs Jānis Karalis.

Sandra Kalniete aktīvi darbojusies "Kokneses fonda" padomē kopš tā dibināšanas 2005. gadā un no 2019. gada 1. janvāra kļūs par tā vadītāju. Vilis Vītols turpmāk būs Likteņdārza labās gribas vēstnieks.

Informāciju sagatavoja:

Mārtiņš Pučka,

Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists

 Foto: Gatis Balodis

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top