1.Vācu valodas dienas arī Kokneses bibliotēkā20.10.2017

Gētes institūts šogad no 17.- 19.oktobrim organizēja 1.Vācu valodas dienas Latvijā. Lai popularizētu vācu literatūru, atklātu  ko jaunu jau zināmajos plauktos, bibliotēku šim projektam pieteicu arī es. Mūsu bibliotēkas apmeklētājiem bija iespēja darboties radoši - izvēlēties vācu autoru grāmatu virsrakstus un sacerēt no tiem kādu stāstiņu. Jā, tas bija izaicinājums pieaugušajiem, jo rakstīt nemaz nav viegli! Ar prieku atklājām, ka dalībnieku vidū ir potenciāli romānu, memuāru un stāstu autori! Daži pat jau raksta, bet līdz grāmatu atklāšanas svētkiem gan vēl esot jāpagaida. 

Vislielākais paldies Birutai Blaus, Annijai Blaus, Dacei Kupšānei un Martai Tīsai. Viņas šo uzdevumu izpildīja ar smaidu, un mēs kopā piedzīvojām daudz pozitīvu emociju! Protams, sarunas par dzīvi, Koknesi, vēsturi un iecerēm. 

Ar interesi gaidīju ciemos I.Gaiša Kokneses vidusskolas 12. klases audzēkņus ar savu vācu valodas skolotāju Evitu Užuli uz vācu valodas stundu bibliotēkā. Stunda, meklējot vācu autoru darbus, rakstot stāstiņus no izvēlētajiem virsrakstiem, tulkojot, pagāja nemanot! Paldies par aktivitāti un prieks par jauniešiem (nedaudz gan skumji, ka šī būs pēdējā vācu valodas grupa mūsu skolā)! Turēšu par viņiem īkšķus eksāmenu laikā, un bija patiess prieks dzirdēt skanam vācu valodu bibliotēkā! Paspējām pārrunāt arī viņu nākotnes plānus! Šaubu nav - viss viņiem izdosies! 

Visu nedēļu bibliotēkā bija izlikta izstāde – grāmatas par Vācijas vēsturi, tradīcijām, vārdnīcas, valodas apgūšanas iespējām un arī literatūra vācu valodā, kura gan  pie mums viesojās no Aizkraukles bibliotēkas.  Paldies Gētes institūtam par interesantajām balviņām! Visus uzrakstītos radošos darbus var izlasīt bibliotēkā! 

Viena no apmeklētājām teica, ka galvenais šajā pasākumā ir pārvarēt sevi un gribēt radīt, tad jau vārdi paši nāk! Prieks, ka vācu autoru plauktā ir atrasta lasāmviela priekšdienām!

 Ingrīda Grūbe, 

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top