Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

14. novembris - Pasaules diabēta diena

09.11.2021

virtuala_pastkarte_cd_dienai_opitis.jpgKatru gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena. 

Cukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, kā arī citās Eiropas Savienības valstīs un pasaulē kopumā.  

Vismaz astoņus no desmit 2. tipa cukura diabēta gadījumiem ir iespējams novērst, veltot vairāk rūpju un uzmanības savai veselībai – uzturot normālu ķermeņa masu, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm un lietojot veselīgu, daudzveidīgu uzturu

Vairāk informācijas par cukura diabētu, iedzīvotāji var iegūt, iepazīstoties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādāto video materiālu “Cukura diabēts – kā no tā izvairīties?”, kas ir pieejams šeit

Ceram, ka izstrādātais video materiāls palīdzēs veicināt iedzīvotājos izpratni par cukura diabētu, sniegs zināšanas par cukura diabēta raksturīgākajām pazīmēm un profilaktiskajiem pasākumiem slimības novēršanai vai ierobežošanai! 

Covid-19 pandēmijas dēļ šobrīd ne vienmēr varam klātienē tikties ar saviem tuviniekiem. Lai atgādinātu sev mīļam cilvēkam, ka Tev ir svarīgi viņa veselība, nosūti viņam pastkarti (pievienota e-pastam), lai atgādinātu par būtiskākajiem ieteikumiem labas veselības nodrošināšanai, tai skaitā, 2. tipa cukura diabēta profilaksei. 

Aicinām Pasaules diabēta dienas ietvaros izmantot arī citus SPKC izstrādātos informatīvos materiālus: 

Agnese Freimane,

Slimību profilakses un kontroles centra

Slimību profilakses nodaļa 

Nodaļas vadītāja


Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top