Fotokonkurss "Tvīds paliek mājās" noslēdzies 25.05.2020

Maija vidū, ievziedu laikā, Koknesē ir modies Lielais Sams – visiem Tvīda draugiem labi pazīstams! Dižais Sams šogad mūs kopā nepulcēja Sama modināšanas svētkos. Kokneses ielās nebija dzirdams pavasarim ierastās velosipēdu zvaniņu skaņas, jo  Tvīda brauciens  palika mājās.  Tūrisma svētku ūsainajam varonim pamosties možam un jautram  palīdzēja Tvīdam uzticīgie -  ar skaistām fotogrāfijām un jaunām idejām, vienlaikus  pierādot, ka māk priecāties par dzīvi arī paliekot mājās! Līdzīgi kā citus gadus bildējāmies Tvīda foto stūrītī, tā šogad Tvīda foto  tapuši mazā bilžu rāmītī katram atsevišķi – ziedošā dabas ainavā, mājas dārzā, un arī uz ūdens. Ir uzburtas retro ainas, atminoties 20. – 30. gadu šarmu tērpos un godā celti gan senlaiku, gan mūsdienu velosipēdi! Pārsteigums, prieks un aizrautība  šajā neierastajā laikā, kad svētkus svinam katrs savās mājās, staro no ikvienas fotokonkursa "Tvīds paliek mājās" fotogrāfijas. Izdomas bagāti, radoši un ar oriģinalitāti apveltīti ir tie, kam Tvīds ir sirdī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Kūdras atradne "Garais purvs", ietekmes uz vidi sākotnējā sabiedriskā apspriešana15.05.2020

Paredzētās darbības nosaukums: kūdras ieguve kūdras atradnē "Garais purvs" un pievedceļa "'Garā kūdras purva ceļš" izbūve Bebru pagastā, Kokneses novadā.

Ierosinātājs: AS "Latvijas valsts meži"; reģistrācijas numurs 40003466281.

Paredzētās darbības iespējamās norises vieta: nekustamais īpašums "Bebru meži" (kadastra Nr. 3246 008 0107) zemes vienības kadastra apzīmējums 3246 005 0071, Bebru pagastā, Kokneses novadā.

Datums, kad pieņemts lēmums par nepieciešamību veikt paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējumu: 2020.gada 14.janvārī Vides pārraudzības valsts birojs ir pieņēmis lēmumu par ietekmes uz vidi novērtējuma nepieciešamību.

Paredzētās darbības apraksts: paredzētās darbības ietvaros plānota kūdras ieguve kūdras atradnē "Garais purvs" aptuveni 128 ha platībā un pievedceļa "Garā kūdras purva ceļš" izbūve 0,52 km garumā, Bebru pagastā, Kokneses novadā. Kūdras atradnes teritorijā ir plānota jaunu infrastruktūras objektu būvniecība atradnes izstrādes nodrošināšanai (iekšējie pievedceļi, laukumi, novadgrāvju, susinātājgrāvju tīkls).

printēt Lasīt visu ziņu

Vasaras vakara noskaņu koncerti Kokneses parkā "ZIED VASARA PĒRSES UN DAUGAVAS KRASTOS"22.05.2020

Šovasar vēlamies piedāvāt koknesiešiem jaunumu – noskaņu koncertus Kokneses parkā, mūzikas nesteidzīgai baudīšanai, relaksācijai un īpašai noskaņai dabas un mūzikas mijiedarbībā. Tie notiks gan pilsdrupās, gan pie "Fauna galvas", gan pie Pērses ūdenskrituma atveida un virziena norādņu staba akmeņainajā laukumā. Nelabvēlīgos laika apstākļos pārcelsimies uz kultūras namu. Šis īpašais laiks gan mūsu plānos ir ieviesis nelielas izmaiņas un noteikumus, bet KONCERTI BŪS, ievērojot visus valstī izsludinātos noteikumus par pulcēšanās ierobežojumiem un distancēšanos.

19.jūnijā plkst. 20:00 Kokneses pilsdrupās kopā ar mums būs DACE STRAUME (gongas, kokle, balss), kura aicinās sajust un izdzīvot sevi caur daudzpusīgi skanošiem un netradicionāliem mūzikas instrumentiem, kurus papildinās balss dziedājumi. 

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinājums piedalīties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”22.05.2020

Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz "izkrāsot" savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, arī gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labām domām, vēlējumiem un sapņiem. 

printēt Lasīt visu ziņu

Sākusies pieteikšanās diennakts angļu valodas nometnēm21.05.2020

Atvērta pieteikšanās diennakts angļu valodas nometnēm 2020. gada vasarā "Active scientists" Kokneses novadā.

Nometnes bērniem vecumā 8-13 gadi: 

* no 19. līdz 26.jūlijam Kokneses novadā, Vecbebros; 

* no 2. līdz 9. augustam Kokneses novadā, Vecbebros.

Lai pieteiktos, vairāk informācijas, zvanot nometnes vadītājai Daigai Igaunei, mob.tālr. 20200628. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Brišanas pārgājiens pa Pērses upi21.05.2020

Ļaujies sajūtām un jaunam piedzīvojumam Saulgriežu noskaņās, ejot pa zvirgzdiem bagātu upes gultni, kur čalo dzidrs un brīvs upes ūdens! 

Pasākumu vada "Bezgalīgie sajūtu stāsti". Pasākums organizēts sadarbībā ar Bebru pagasta sporta darba organizatoru Arti Zvejnieku, kurš šo maršrutu plāno. 

Pārgājienā ietverta unikāla brišana pa upi organizatora nodrošinātos hidrotērpos, rotāšanās, gaumīga, dabas iedvesmotu uzkodu baudīšana! Ūdens dziļums no 10 cm līdz 70 cm. Dalībniekam nepieciešamais - hidro čības vai  sporta apavi (ilglaicīgai brišanai pa ūdeni). Galapunktā tiks sniegts transporta atbalsts nokļūšanai atpakaļ pie dalībnieku transporta līdzekļiem. 

Maršruta garums - 6 km - lejup pa straumi. 

printēt Lasīt visu ziņu

No šodienas atjaunota lielākā daļa valsts apmaksāto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu21.05.2020

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka sākot ar šodienu, 20.maiju, pieejami gandrīz visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumi. Vēl pagaidām ierobežojumi saglabāti plānveida stacionāro pakalpojumu jomā un dienas stacionārā nav pieejamas plānveida operācijas, kas tiek veiktas, izmantojot vispārējo anestēziju (endotraheālo anestēziju vai laringeālo masku). Vienlaikus ārstniecības iestādēs tiek saglabātas stingras epidemioloģiskās drošības prasības, savukārt iedzīvotājiem, pirms došanās pie ārsta vai uz izmeklējumu joprojām spēkā iepriekšējā kārtība - iepriekš jāsazinās un jāvienojas par vizītes laiku un bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst.

Noteikts, ka pirms plānveida operācijām vai invazīvajām manipulācijām ārstējošais ārsts pacientu nosūta Covid 19 testa veikšanai un manipulācija tiks veikta tikai negatīva testa rezultāta gadījumā.

printēt Lasīt visu ziņu

Zemgales reģiona mācību iestādes savāc pārstrādei 213,5 tonnas makulatūras20.05.2020

Noslēgusies "Zaļā josta" rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa "Tīrai Latvijai" 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 1000 tūkstoši bērnu no 407 izglītības iestādēm kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 83 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 213,496 tonnas makulatūras.  "Makulatūras vākšanas konkursā" piedalījās arī Kokneses novada izglītības iestādes: Kokneses Mūzikas skola, Kokneses pamatskola – attīstības centrs, Kokneses pirmsskolas izglītības iestāde "Gundega", Bebru pamatskola un Pērses sākumskola.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top