Izstrādāta inovatīva digitālā karte "Tradicionālās amatu prasmes"28.11.2019

Tagad visi Aizkraukles rajona partnerības teritorijā esošie mājražotāji, lauksaimniecības produkcijas audzētāji un ražotāji, pārtikas produktu ražotāji, amatnieki un tūrisma pakalpojuma sniedzēji atrodami vienuviet – jaunizveidotā interaktīvā kartē, kas atrodama šeit: karte.aizkrauklepartneriba.lv

 Karte paredzēta ne tikai tūrisma veicināšanai un vietējo bagātību izcelšanai, bet arī vieglai datu pārvaldei, kopīgu iepirkumu nodrošināšanai un savstarpējās uzņēmēju sadarbības veicināšanai. Kartes inovatīvais raksturs slēpjas viegli pārvaldāmajā kartes administratīvajā panelī, kas darbojas kā datu bāze ar pārredzamām informācijas atlasīšanas un filtrēšanas iespējām. Tāpat jaunizveidoto karti viegli ievietot arī citās mājas lapās (piemēram, tūrisma informācijas centru un pašvaldību mājas lapās) tādejādi veicinot informācijas apmaiņu.

printēt Lasīt visu ziņu

Uzņēmēju tikšanās27.11.2019

Esi drošs uzņēmējs un nāc uz Uzņēmēju tikšanos 11.decembrī plkst. 15:00, Mācību centra "BUTS" Aizkraukles filiālē, Lāčplēša ielā 6, 3 st. Aizkrauklē!

Par darba drošības jautājumiem informēs Valsts darba inspekcijas ESF projekta vecākā eksperte Sanita Jermacāne;

Par pasākumiem, apmācībām un projektiem uzņēmējdarbībā iepazīstinās Aizkraukles novada Uzņēmējdarbības centra uzņēmējdarbības speciāliste Baiba Kellere;

Par mācību centra "BUTS" Aizkraukles filiālē piedāvājumu stāstīs mācību centra "BUTS" Aizkraukles filiāles vadītāja Jana Uzulniece.

printēt Lasīt visu ziņu

Stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa" Koknesē un Lielvārdē27.11.2019

12. novembrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā un 22. novembrī Lielvārdes kultūras centrā notika Stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa" 1. un 2. kārta. Pusfināls notika Lielvārdē. Fināls būs Rīgā, 7. decembrī. 

Šī konkursa tradīcijas mūsu skolā ir jau vairāku gadu garumā. Cenšamies uzturēt stāstīšanas tradīciju un to attīstīt, rosinot pašizpausmi stāstīšanas jomā. Stāstot katrs stāstnieks labāk izjūt savas valodas bagātību, veido savu vārdu krājumu un bagātina to. 

Pusfināls Lielvārdē šogad bija pulcējis lielu stāstnieku pulku. Konkursa dalībnieki bija no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Pļaviņām, Lielvārdes, Jumpravas, Ķeguma, Jaunkalsnavas, Allažiem, Katlakalna un Kokneses. Kopskaitā 41 stāstnieks no 1.- 12.klasei un pat viens students! 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Lasītāju klubiņa otrā tikšanās27.11.2019

26. novembrī Kokneses pagasta bibliotēkā uz otro tikšanos pulcējās Lasītāju klubiņa dalībnieces. Prieks par aktīvajām kundzēm, prieks, ka mūsu klubiņā ir arī jauna dalībniece. Ko darījām?

 Lasītāju klubiņa dalībnieces iepazinās ar jaunākajām grāmatām, izvēlējās sev lasīšanai tīkamākās. Pārrunājām iespēju lasīt e-grāmatu, saņemot piekļuves datus bibliotēkā. Uzklausījām Vijas kundzes pārdomas par Dž. Džoisa grāmatu "Uliss" Dz. Soduma tulkojumā, atzīstot, ka līdz šā darba lasīšanai  mums vēl jāizaug.  Ja ir kāds, kurš vēlētos klubiņā pastāstīt par šo darbu ar degsmi, gaidīsim!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas ārstu protesta akcijas laikā27.11.2019

Pirms gaidāmās ārstu protesta akcijas š.g. 28. novembrī, kuras ietvaros atsevišķās ārstniecības iestādēs varētu netikt nodrošināti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, ārstu-speciālistu, ģimenes ārstu konsultācijas, procedūras dienas stacionāros, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.

Gatavojoties protesta akcijai, NVD aicina ārstus veikt plānveida medicīnisko pakalpojumu pārcelšanu, sazinoties ar pacientiem un norādot precīzu nākamās pieņemšanas laiku.

printēt Lasīt visu ziņu

Jauns izaicinājums brīvprātīgā darba veicējiem, kuri vēlas kļūt par izlīguma starpniekiem Valsts probācijas dienestā!27.11.2019

Ja Tev ir vēlme pievienoties izlīguma starpnieku kopienai un apgūt jaunas prasmes sarunu vadīšanā starp cietušo un likumpārkāpēju, Valsts probācijas dienests (turpmāk – Dienests) aicina Tevi pieteikties mācībām, kuras tiks uzsāktas 2019.gada 17.decembrī. 

Būt par brīvprātīgo darba veicēju izlīguma procesā - tā ir iespēja līdzdarboties noziegumu mazināšanas prevencijā, jo ikviens noziedzīgs nodarījums nav tikai nodarījums pret konkrētu indivīdu, bet tas ietekmē arī sabiedrību kopumā. 

printēt Lasīt visu ziņu

Informācija Kokneses novada represēto nodaļas biedriem!27.11.2019

3. decembrī, veidojot jauno filmu "Sibīrijas maize", Koknesē ieradīsies studijas "Sibīrijas bērni" operators Aivars Lubānietis. Represēto nodaļas biedri, kuri varētu dalīties  atmiņu stāstos par šo filmas tēmu, aicināti zvanīt Lībai Zukulei, tālrunis: 26423431, lai vienotos par tikšanās laiku ar operatoru.

printēt Lasīt visu ziņu

SIA "Ķilupe" informē par atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām sākot ar 2020. gada 1. janvāri26.11.2019

Atkritumu apsaimniekotājs Kokneses novadā SIA "Ķilupe" informē, ka pamatojoties uz Dabas resursu nodokļa likumu (spēkā no 01.01.2006.), ar 2020. gada 1. janvāri pieaugs dabas resursu nodokļa likme par sadzīves un ražošanas atkritumu, kas nav uzskatāmi par bīstamiem atkritumiem atbilstoši normatīvajiem aktiem, apglabāšanu no 43,00 EUR uz 50,00 EUR par tonnu.

Saistībā ar iepriekš minētajām izmaiņām, informējam, ka ar 2020. gada 1. janvāri tarifs par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Kokneses novadā būs 13,89 EUR/m3 (bez PVN). 

Tāpat attiecībā uz lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu Kokneses šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, informējam, ka ar 2020. gada 1. janvāri ir izmaiņas liela izmēra un būvgružu atkritumu pieņemšanas tarifā atkritumu apglabāšanas poligonā "Dziļā vāda": tarifs ar 01.01.2020. – 92.12 EUR/tonnā (bez PVN).

printēt Lasīt visu ziņu

Seminārs un saimniecību apmeklējums piena lopkopībā26.11.2019

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" decembrī organizē pasākumus piena lopkopībā. 

  11. decembrī:  LLKC Aizkraukles birojā, Bērzu ielā 7 Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra eksperti stāstīs par ekonomiskajiem aprēķiniem piena lopkopībā un govju neauglības cēloņu noteikšanas metodēm kā arī LDC informēs par aktualitātēm dzīvnieku reģistrā un pārraudzībā. 

  12. decembrī: saimniecību apmeklējums Kokneses novadā: SIA Vecsiljāņi, ZS Pilslejas un SIA Jaunholandes piens. Dalībnieki tiek nodrošināti ar transportu maršrutā Ozolnieki - LLKC Aizkraukle - saimniecības un atpakaļ. Nodrošinātas pusdienas. Mērķauditorija: pārraugi, MA tehniķi, veterinārārsti, saimniecību īpašnieki un citi nozares interesenti Dalībnieka līdzmaksājums: 11. decembris: 20,00 eiro t.sk. PVN 12. decembris: 24,20 eiro t.sk. PVN Piedaloties abās dienās, maksa: 40,00 eiro t.sk. PVN Pieteikšanās līdz 10.12.2019. šeit: Uz 11.12.2019. https://www.mitto.me/pienalopkopiba-11/pieteikties Uz 12.12.2019. https://www.mitto.me/pienalopkopiba-12/pieteikties

printēt Lasīt visu ziņu

Patrīcija Eiduka uzvar Zviedrijā un pārspēj pasaules junioru čempionāta desmitnieka slēpotājas25.11.2019

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka no Kokneses novada 24.novembrī Jelivārē (Zviedrija) notikušajās FIS sacensībās 5km brīvajā stilā ar intervāla startu 39 dalībnieču vidū izcīnīja uzvaru junioru konkurencē, nopelnot 52 FIS punktus un pārspējot divas šī gada pasaules junioru čempionāta desmitnieka slēpotājas – zviedrieti Tildi Bangmanu un polieti Izabellu Marcišu, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. 

Tikmēr pieaugušo grupā vīriešiem 15km distancē no 77 dalībniekiem 40.laiku uzrādīja madonietis Indulis Bikše, uzvarētājam zaudējot 3:12 un nopelnot 101 FIS punktu.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top