faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Atvērto durvju diena Radošajā mājā martā05.03.2019

Trešdienās, 6., 13., 20., 27.martā biedrības "Baltaine" 

Radošajā mājā Koknesē, Melioratoru ielā 1A no  plkst.10.00 – plkst.14.00  

 ATVĒRTO DURVJU DIENA                                                              

  • varēs iepazīties un spēlēt dažādas spēles
  • apskatīt un iegādāties amatnieku darbus
  • darīt praktiskus rokdarbus
  • ja kāds vēlēsies, varēs mieloties ar pankūkām  

Būsiet gaidīti!

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina pieteikt bērnus pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" Bebru pagastā05.03.2019

Pirmsskolas izglītības iestāde "Bitīte" aicina vecākus pieteikt bērnus, kuri neapmeklē bērnudārzu. Bērnus uzņem pieteikšanās secībā, vietu skaits ierobežots.

Iesniegumus pieņem katru dienu no plkst.9:00-16:00 Kokneses novada Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte".

Tālrunis uzziņām: 65164242

printēt

Patrīcija Eiduka sasniegusi Latvijas labāko rezultātu pasaules čempionātos slēpošanā05.03.2019

3.martā Austrijas pilsētā Zēfeldē noslēdzās pasaules čempionāts slēpošanā, kur piedalījās arī četri Latvijas labākie distanču slēpotāji – Patrīcija Eiduka, Indulis, Bikše, Raimo Vīgants un Kitija Auziņa. Vislabākos rezultātus uzrādīja Aizkraukles Sporta skolas audzēkne un Kokneses novada pārstāve Patrīcija Eiduka, kura ar 36.vietu un 75 FIS punktiem sprintā brīvajā stilā sasniedza Latvijas augstāko vietu un arī augstvērtīgāko rezultātu pasaules čempionātos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Mīlas vārdi pavasara noskaņās bibliotēkā05.03.2019

Sestdien, 2.martā, mēs nedaudz pasteidzāmies priekšā notikumiem (jo 8.marts jau vēl tikai būs), domājot par sievietes būtību un sūtību, mīlestību, sievišķību, viņas kaprīzēm, pasaules redzējumu! Pat nešaubāmies, ka sievietes visos laikos, datumos un gadalaikos ir un būs īpašas.

Tikšanās iniciatore bija Ilga Sīle, kura bibliotēkas klausītājus jau iepriekš lutinājusi ar savu īpašo šarmu un prasmi runāt savu un dažādu autoru dzeju, miniatūras tik ļoti izjusti, ka veidojas īpašs stāsts.  Viņa mums atgādināja 8.marta vēsturisko izcelsmi. Protams, sievietēm svētku nekad nav par daudz, un mēs gandrīz vienbalsīgi nobalsojām, ka šī diena varētu būt skaista un pavasarīga brīvdiena.

printēt Lasīt visu ziņu

Līdz 1.aprīlim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums04.03.2019

Atgādinām, ka līdz 2019. gada 1. aprīlim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 1.aprīlī, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā.

Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Ja persona nav saņēmusi paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu, lūgums vērsties savā pašvaldība. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā. 

printēt Lasīt visu ziņu

Skandināvijas kausā slēpošanā Madonā panākumi P.Eidukai04.03.2019

Madonā notikušajā spēcīga sastāva Skandināvijas kausa trešajā posmā distanču slēpošanā, startējot uzvaras vai godalgas olimpiskajās spēlēs, pasaules čempionātos pieaugušajiem, junioriem, U23 grupā un pasaules kausa posmos ieguvušajiem slēpotājiem no Ziemeļvalstīm, mūsu pārstāvju vidū augstvērtīgākos rezultātus sasniedza Aizkraukles Sporta skolas pārstāve Patrīcija Eiduka no Kokneses novada, kura vienīgā no Latvijas iekļuva trīsdesmitniekā un kura sprintā pirmajā dienā izcīnīja 11.vietu 54 dalībnieču vidū, sasniedzot Latvijas augstāko panākumu Skandināvijas kausa posmos, informē organizatoru „A-Madona” pārstāvis Ivars Bācis. Tikmēr vīriešiem vairāk nekā 100 slēpotāju konkurencē augstākā mūsējo vieta bija madonieša Raimo Vīganta iegūtā 51.vieta pirmajā dienā sprintā.

Pagājušajā nedēļas nogalē no 1. līdz 3.martam septīto reizi Madonā un desmito reizi Latvijā tika aizvadīts prestižais un aiz pasaules kausa sastāva ziņā nākamās spēcīgākās sacensības distanču slēpošanā – Skandināvijas kauss, ko noorganizēja biedrība „A-Madona” kopā ar Latvijas Slēpošanas savienību. Gan spēcīga līmeņa dalībnieki, kuri vidū netrūka arī godalgotu vietu ieguvēju Olimpiskajās spēlēs, pasaules čempionātos U23, junioros, pasaules kausa posmos, gan arī Olimpiskai un pasaules čempions un arī FIS distanču slēpošanas komitejas vadītājs Vegards Ulvangs intervijā Skandināvijas kausa komentētājam Ivaram Bācim uzslavēja sacensību organizāciju un veltīja labus vārdus madoniešu komandai ar Gunāru Ikaunieku priekšgalā.

printēt Lasīt visu ziņu

Iedzīvotāju tikšanās ar domes administrāciju

04.03.2019 17:15 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

Kokneses novada dome no 2019. gada 1. marta līdz 31. martam veiks publisko apspriešanu ar mērķi noskaidrot Kokneses novada iedzīvotāju viedokli par novada pilsētas statusa noteikšanu Kokneses ciemam.

Aptaujas anketu klātienē var saņemt, aizpildīt un iesniegt Kokneses novada domes ēkā, Kokneses Tūrisma informācijas centrā, Kokneses pagasta bibliotēkā.

Elektroniski aptaujas anketu iespējams aizpildīt šeit.

Kokneses bagātās vēstures lappuses liecina, ka piecu gadsimtu garumā tā nesusi pilsētas vārdu. 1277. gadā Koknese ieguva pilsētas tiesības, no 14. līdz 17. gadsimtam bija Hanzas savienība pilsēta. 1932. gadā Koknesei piešķīra biezi apdzīvotas vietas (ciema) statusu. No 1958. līdz 1990. gadam Koknese bija pilsētciemats, pēc tam Kokneses pagasta centrs Aizkraukles rajonā. Pēc administratīvi teritoriālās reformas 2009. gadā kļuva par Kokneses novada centru.

Vērtējot pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktajiem kritērijiem, Koknese atbilst pilsētas statusam, jo ir vairāk kā 2000 iedzīvotāju, ir kultūras, tūrisma, sporta un komercdarbības centrs ar attīstītu inženierinfrastruktūru un ielu tīklu. Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā tiek izvirzīts uzdevums izvērtēt ieguvumus/zaudējumus no Kokneses ciema iespējamās statusa maiņas uz pilsētu. Perspektīvā tālākā plānošanas procesā iespējams ciema robežas, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām procedūrām, pārdēvēt par pilsētas robežu.

Izveidojot Kokneses pilsētu:

printēt Lasīt visu ziņu

Senioru klubiņa "Pīlādzītis" jaunumi04.03.2019

Senioru klubiņš "Pīlādzītis" 27. februārī rīkoja senioru sanāksmi, kurā novada priekšsēdētājs Dainis Vingris iepazīstināja ar plānoto projektu realizācijas iespējām un atbildēja uz interesentu jautājumiem. Sapulcē piedalījās 27 seniori, īpaši daudz pamatoti problemātisku jautājumu uzdeva Ilmārs Zemītis.

8.martā rīkosim modes skati "SPOŽUMS MANĀ GARDEROBĒ" sociālā dienesta zālē Vērenes ielā Nr-1. Stila jautājumus komentēs Alla Svečikova, būs īpaša svētku noskaņa. Nākošās sanāksmes 13.,27. martā,10.,24. aprīlī plkst.12: 00 Vērenes ielā Nr. 1-4.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Veselīga uztura meistarklase Vecbebros

13.03.2019 17:30 kur : Bebru pamatskola

13.martā Vecbebros notiks meistarklase par veselīgu uzturu, kuru vadīs sertificēta uztura speciāliste Gundega Rudzīte - Aņiščenko. Pasākumā tiks uzzināts, kas ir veselīgs, sabalansēts un pilnvērtīgs uzturs, kādas pastāv uztura grupas, kā pārbaudīt vai ēd pareizi un kāpēc nepieciešamas regulāras un pilnvērtīgas maltītes. Kādas sekas var radīt uzturvielu nepietiekamība, kā arī uzzināsi vairāk par produktu sastāva analīzi – kā atpazīt un ieraudzīt slēptus taukus, cukuru un sāli savā ēdienkartē, kā to uzlabot un aizstāt? Kā izvēlēties sezonālos produktus un sastādīt ēdienkarti? Ko iespējams izaudzēt mājās uz palodzes jau tagad agrā pavasarī? Meistarklasē tiks pagatavoti veselīgi našķi.

Pasākums ir bez maksas un tas tiek rīkots projekta nr. 9.2.4.2/16/I/019 "Koknese-veselīgākā vide visiem" ietvaros.

Pasākumā būs gan noderīga informācija, gan veselīgu uzkodu pagatavošanas meistarklase! Laipni aicināti visi interesenti!

Veselīga uztura meistarklase Iršos

20.03.2019 17:30 kur : Pērses sākumskola

20.martā Iršos notiks meistarklase par veselīgu uzturu, kuru vadīs sertificēta uztura speciāliste Gundega Rudzīte - Aņiščenko. Pasākumā tiks uzzināts, kas ir veselīgs, sabalansēts un pilnvērtīgs uzturs, kādas pastāv uztura grupas, kā pārbaudīt vai ēd pareizi un kāpēc nepieciešamas regulāras un pilnvērtīgas maltītes. Kādas sekas var radīt uzturvielu nepietiekamība, kā arī uzzināsi vairāk par produktu sastāva analīzi – kā atpazīt un ieraudzīt slēptus taukus, cukuru un sāli savā ēdienkartē, kā to uzlabot un aizstāt? Kā izvēlēties sezonālos produktus un sastādīt ēdienkarti? Ko iespējams izaudzēt mājās uz palodzes jau tagad agrā pavasarī? Meistarklasē tiks pagatavoti veselīgi našķi.

Pasākums ir bez maksas un tas tiek rīkots projekta nr. 9.2.4.2/16/I/019 "Koknese-veselīgākā vide visiem" ietvaros.

Pasākumā būs gan noderīga informācija, gan veselīgu uzkodu pagatavošanas meistarklase! Laipni aicināti visi interesenti!

Aizkraukles novada Uzņēmējdarbības atbalsta centrs aicina Jūs apmeklēt "Uzņēmēju dienu 2019" pasākumus Aizkrauklē no 13. līdz 17. martam.15.02.2019

Gandrīz nedēļas garumā “Uzņēmēju dienu 2019” Aizkrauklē apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja smelties zināšanas un jaunu informāciju, apmeklējot dažādas bezmaksas apmācības, efektīvas pārmaiņu vadības un karjeras un izaugsmes dienas pasākumus, iepazīt un iegādāties mājražotāju, amatnieku un citu uzņēmēju produkciju, piedalīties loterijās, konkursos, degustācijās. Noslēdzot nedēļu, būs iespēja piedalīties tūrisma dienā un izzināt Aizkraukles novada tūristiem un apmeklētājiem pievilcīgākās vietas. Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

 13. martā no plkst. 15:00 aicinām uz «Uzņēmēju dienu 2019» atklāšanas dienu:

• no plkst 15:00-18:00 lekcija -apmācības “Saskarsmes un etiķetes prasmju ietekme uz uzņēmuma tēlu”, lektore Kristīna Sprūdža, Pasākuma norises vieta Aizkraukles pilsētas bibliotēkā, Lāčplēša ielā 3, Aizkrauklē.

printēt Lasīt visu ziņu

No 2020. gada 1. janvāra katram daudzbērnu ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība01.03.2019

VSIA “Autotransporta direkcija” dati liecina, ka arvien vairāk daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā izmanto Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai. Šobrīd daudzbērnu ģimeņu skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, lai saņemtu valsts piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus, var uzrādīt vecākiem piešķirto Goda ģimenes apliecību.  Taču, ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus par valsts atbalsta programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"" īstenošanas kārtību, no 2020. gada 1. janvāra katram ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība. 

Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumu, braucot reģionālā maršruta autobusā vai vilcienā, daudzbērnu ģimenes loceklim ir nepieciešams uzrādīt “3+ Ģimenes karti” kopā ar pasi, ID karti vai attiecīgi skolēna vai studenta apliecību. Šobrīd skolēniem un studentiem līdz 24 gadu vecumam ir iespēja uzrādīt arī vecāku “3+ Ģimenes karti”, ja tajā ir norādīts attiecīgās personas vārds un uzvārds, bet katrs ģimenes loceklis no 7 gadu vecuma ir tiesīgs saņemt arī savu personīgo apliecību, tādā veidā nodrošinot sev ērtāku iespēju iegūt braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada Bebru pagastā pasta nodaļas modeli pielāgo reālajam pieprasījumam01.03.2019

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Kokneses novada Bebru pagastā no 2019.gada 28.marta tiek mainīts Bebru pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. Turpmāk Vecbebros visi pasta pakalpojumi katru darbdienu no plkst.14 līdz 15 tiks nodrošināti līdzšinējā pasta pakalpojumu sniegšanas adresē Papardēs vai arī iedzīvotāji varēs izvēlēties tos saņemt pie pastnieka tieši savā dzīvesvietā.

  Ņemot vērā niecīgo pasta pakalpojumu pieprasījumu Bebru pasta nodaļā, kas rada Latvijas Pastam ikgadējos zaudējumus vairāk nekā 7100 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis un darbalaiks, bet iedzīvotājiem arī turpmāk līdzšinējā pasta pakalpojumu sniegšanas adresē būs ērti pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi vai arī klienti tos varēs saņemt savā dzīvesvietā – šis pakalpojumu sniegšanas veids ir īpaši draudzīgs senioriem.

  Tāpat kā līdz šim, Bebru pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pasta pakalpojumi, kurus nodrošina Latvijas Pasts: vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde mazumtirdzniecībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Noskaidroti Skaļās lasīšanas sacensības Kokneses dalībnieki Reģionālajam finālam!01.03.2019

27.februāra rītā Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā norisinājās “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” 1. kārta. Sacensībās piedalījās visi 5.a un 6.a klases skolēni, bet uz atlasi, kurā noskaidrojām tos trīs, kuri pārstāvēs  mūsu novadu reģionālajās sacensībās, piedalījās 15 dalībnieki – 9 zēni un 6 meitenes, kas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš.

              Žūrijas darbu veica bibliotekāre Ingrīda Grūbe un latviešu valodas un literatūras skolotāja Evita Užule. Izvērtējot katru priekšnesumu pēc noteiktiem kritērijiem, tika nolemts, ka sacensību reģionālajā finālā Koknesi pārstāvēs I. Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni Edvards Mozga, Visvaldis Henriks Kalniņš un Helēna Vilde.

            Lai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku, Latvijas Nacionālā bibliotēka līdztekus "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijai” jau otro gadu rīko Nacionālo Skaļās lasīšanas sacensību.  

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top