Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Aktualitātes

Bezmaksas apmācību programmu fiziskās un psihoemocionālās veselības stiprināšanai iedzīvotājiem vecumā no 54 gadiem

09.09.2021

54_plus_zemgales_reg_rudens.jpgLai veicinātu psihoemocionālo labklājību un stiprinātu fizisko veselību, Veselības ministrija sadarbībā ar veselības centru “Vivendi” aicina iedzīvotājus vecumā no 54 gadiem apmeklēt bezmaksas izglītojošu un praktisku nodarbību ciklu “Mani resursi spēkam, labklājībai, veselībai”.

Depresija un trauksme senioriem nav reta parādība, un gados vecāki cilvēki nereti jūtas vientuļi, atstumti, nenovērtēti. Šādas izjūtas mēdz pastiprināt arī dažādi notikumi, piemēram, dzīvesbiedra zaudēšana, došanās pensijā vai dažādas krīzes un citas grūtības.

Piecās bezmaksas nodarbībās būs iespējams apgūt gan teorētiskas zināšanas, gan dalīties pieredzē un iemācīties jaunas prasmes. Nodarbībās apgūtais palīdzēs vieglāk rast risinājumus sarežģītās situācijās, uzlabos savstarpējās attiecības ar līdzcilvēkiem, veicinās labu pašsajūtu, zināšanas un iemaņas psihiskās un fiziskās veselības saglabāšanā un uzlabošanā.

Lasīt visu ziņu

Izbraukuma vakcinācija pret saslimstību ar Covid-19

08.09.2021

vakcinacija_koknese_11092021.jpgŠonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks Koknesē, Kandavā, Pļaviņās, Bērzgalē, Jaunjelgavā, Skrīveros, Viļānos, Višķos, Ambeķos un Naujienā. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji.

Sestdien, 11. septembrī, izbraukuma vakcinācija notiks:

  • no 10.00 līdz 15.00 Kandavas kultūras namā;
  • no 9:00 līdz 12:00 Koknese kultūras namā;
  • no 13:00 līdz 16:00 Pļaviņu kultūras namā;
  • no 10:00 līdz 15:00 Bērzgales kultūras namā.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Rudens tūrisma velobrauciens 2021

11.09.2021 08:00

velobraucienam_afisa_galapng_1.jpgSestdien, 11.septembrī, jau astoto gadu pēc kārtas norisināsies ikgadējais Kokneses tūrisma informācijas centra organizētais tūrisma velobrauciens. Šogad ceļi vedīs no Kokneses uz pretējo Daugavas krastu, apciemojot Staburaga, Sunākstes un Seces pagastus. Maršruta garums ir aptuveni 65 kilometri ar vidēju sarežģītības pakāpi, pa grants ceļa segumu.

Velobrauciena sākums ir plānots Kokneses viduslaiku pilsdrupās plkst. 8.00, kur notiks dalībnieku reģistrācija, lai jau plkst. 9.00 ar kuģīti "Vīgante" varētu pārcelties pāri Daugavai un uzsākt braucienu upes kreisajā krastā. Plānots apskatīt Staburaga piemiņas vietu "Dieva auss", kā arī Vīgantes saieta namu. Caur mežiem, vērojot gleznainās lauku apvidus ainavas, dalībnieku ceļš vedīs uz Sunāksti, kur tiks apskatīts vilnas nams un izzināti interesanti fakti par vilnu, tās ražošanu un pielietojumu. Sunākstē tiks aplūkots Zigfrīda Sapieša mākslas darbs - koka skulptūra "Sibīrijas krusti".

Lasīt visu ziņu

Zemgales reģiona skolēnu reklāmas konkurss “Radošā Zemgale” 2021

08.09.2021

konkursa_aicinati_piedalities_zemgales_izglitibas_iestazu_5_lidz_12_klasu_skoleni_2_1536x1288.jpgKonkursa organizētājs un sadarbības partneri

Konkursu organizē Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar Zemgales pašvaldībām un izglītības iestādēm, Zemgales reģiona uzņēmējiem – konkursa uzdevuma devējiem un Junior Achievement – Young Enterprise Latvija.

Konkursa mērķi

Attīstīt skolēnu radošumu un uzņēmējdarbības kompetences.

Sniegt skolēniem informāciju, praktiskas un noderīgas idejas par reklāmas veidošanas pamatprincipiem. Veicināt pieredzes apmaiņu starp skolēniem un uzņēmējiem.

Veicināt skolēnu interesi un padziļināt priekšstatu par uzņēmējdarbības vidi un ekonomikas pamatprincipiem, kas saistīti ar preces popularizēšanu un virzīšanu tirgū.

Lasīt visu ziņu

Par testēšanas rezultātiem I. Gaiša Kokneses vidusskolā

07.09.2021

6. septembrī, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola ir saņēmusi iknedēļas skolēnu testēšanas uz Covid-19 rezultātus ar pozitīvu testa rezultātu. Skola rīkojās saskaņā ar SPKC norādījumiem, nosakot karantīnu kontaktpersonām. Visas kontaktpersonas un viņu vecāki ir saņēmuši nepieciešamo informāciju un norādījumus par turpmāko rīcību.

Lasīt visu ziņu

No "MŪSAS TRILLERA" visi koknesieši atgriežas ar godalgām, Mirošņiks ar čempiona titulu

07.09.2021

241443624_3157415811247823_9073921040699814409_n.jpg4. – 5. septembrī Mūsas autotrasē divu dienu garumā tika aizvadītas autosporta sacensības “Mūsas trilleris 2021”, kur apvienotas visas krosa disciplīnas – autokross, rallijkross un Folkreiss, kopā pulcējot vairāk kā 200 sportistu no Baltijas valstīm. Šis bija noslēdzošais posms Latvijas autokrosa čempionāta sezonā, kur tika iegūti pēdējie punkti kopvērtējumam, lai noskaidrotu, kurš ir 2021. gada sezonas uzvarētājs un čempiona titula ieguvējs. Sacensībās piedalījās un godalgas izcīnīja visi seši sportisti, kuri pārstāvēja Koknesi.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Aicina jauniešus piedalīties fotokonkursā par zaļāku Eiropu

07.09.2021

konkurss_zalaka_eiropa.jpgInformācijas tīkls jauniešiem Eurodesk – organizē konkursu ar izaicinājumu sēriju jauniešiem no 13 – 30 gadu vecumam par Eiropas tematiku!

 Ik rudeni Eurodesk aicina jauniešus izkustēties, iesaistoties Eiropas līmeņa kampaņā "Time to move" un stāstot par jauniešu neformālās izglītības iespējām ārzemēs. Pērn Latvijā notika 18 dažādi klātienes un tiešsaistes pasākumi, kā arī Eiropas līmeņa T-kreklu konkurss, kur 89 no 334 iesniegtajiem darbiem bija tieši Latvijas jauniešu! Un latviete Una arī saņēma balvu vienā no nominācijām kā labākā! Vai arī šogad varam startēt tikpat labi un vēl labāk?

 Šogad konkurss ir vesela izaicinājumu virkne – četri dažādi formāti un tēmas, kas tiks izsludinātas ik pa divām nedēļām septembra un oktobra garumā.

Lasīt visu ziņu

Sākusies pieteikšanās "Jaunatnes gada balvai"!

06.09.2021

jaunatnes_gada_balva_afisa.jpgHei, Aizkraukles novada jaunieti!

Vai jau esi paspējis pieteikties kādai no nominācijām godināšanas pasākumā "JAUNATNES GADA BALVA"?!

Pasākuma mērķis ir izcelt un novērtēt, kā arī godināt un pateikties tiem jaunā Aizkraukles novada (iepriekš – Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadu) jauniešiem, pozitīvo pārmaiņu ieviesējiem, kuri ar savu piemēru un paveikto ir mainījuši savu un citu jauniešu ikdienu, kā arī skatījumu uz Jaunatnes politikas attīstību novados. 

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top